Na castingu You Can Dance zatańczy też Darek z Płocka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wczoraj opublikowaliśmy informację o zakwalifikowaniu się do castingu głównego programu “You Can Dance” płocczanki, Oliwii Bolimowskiej. Jak się okazało, precasting przeszedł także inny reprezentant z Płocka – Dariusz Sas.

dariusz_sas

Dariusz Sas, fot. archiwum prywatne

Choć nie jest to najbardziej nagłaśniana dyscyplina sportu, to jednak niewątpliwie Płock tancerzami stoi. Co roku mamy Fame Dance Festiwal, płockie cheerleaderki zdobywają tytuły na całym świecie, a tancerze z naszego miasta systematycznie biorą udział w ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych zawodach.

Mało które zawody taneczne przynoszą jednak taki rozgłos, jaki daje udział w ogólnopolskim programie telewizyjnym. O możliwość skorzystania z tej szansy powalczy teraz dwóch tancerzy z Płocka, którzy przeszli 4 stycznia precasting do programu “You Can Dance”.

O 17-letniej Oliwii Bolimowskiej, która uczy się pod czujnym okiem Małgorzaty Staniszewskiej, właścicielki i trenerki w Studio Fame, pisaliśmy już wczoraj. I to właśnie Oliwia podpowiedziała nam, że z Płocka do castingu głównego YCD zakwalifikował się również 18-letni Dariusz Sas.

Płocczanka na castingu You Can Dance. Trzymamy kciuki!

Skąd u Darka wzięła się pasja do tańca? – Tańczę breakdance od 2,5 roku, a zaczęło się przypadkiem – tłumaczy Dariusz, który jest właściwie samoukiem. – W jednym z programów telewizyjnych zobaczyłem jak tańczą breakdance. Bardzo mi się to spodobało i pomyślałem sobie, że też tak chcę – śmieje się tancerz.

Jak przyznał płocczanin, na początku tańca uczył się sam, a od pół roku dokształca się w Parafii św. Stanisława Kostki w Płocku, czyli w Stanisławówce, gdzie dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z Patrykiem Królikowskim, płockim tancerzem breakdance.

– Pomysł startu do “You Can Dance” podsunął mi przyjaciel i, po przemyśleniu, postanowiłem go posłuchać. Chciałem się pokazać i spełnić swoje marzenie – tłumaczy Darek. – Znajomi mówią, że bardzo dobrze zrobiłem, gratulują mi i trzymają za mnie kciuki, podobnie rodzina – mówi Dariusz Sas.

Oczywiście, my również przyłączamy się do trzymania kciuków. Casting w Warszawie odbędzie się już 11 i 12 stycznia. Najlepsi tancerze pojadą na Maltę, a potem zawalczą o tytuł zwycięzcy You Can Dance.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji