REKLAMA

Muzyczny horror z orkiestrą

REKLAMA
26 października br. w sali koncertowej szkoły muzycznej w Płocku odbędzie się koncert, który zmrozi krew w żyłach melomanów. Płocka Orkiestra Symfoniczna zaprezentuje autorską aranżację maestro Krzysztofa Dobosiewicza, która w Finlandii podbiła serca zarówno widzów, jak i krytyków. „Klasyka horrorów” to arcydzieła muzyki filmowej przedstawione w nowej, atrakcyjnej formie.

Muzyczne widowisko w wykonaniu Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Krzysztofa Dobosiewicza, po wielkim sukcesie w Finlandii – już w październiku zagości w Płocku. Czerpiąc inspiracje z takich obrazów jak „Dracula”, „Wilkołak”, „Lśnienie” czy „Vertigo”, dyrygent stworzył niezwykłe wydarzenie sceniczne. Wykorzystując światło, dźwięk i efekty specjalne, Krzysztof Dobosiewicz wprowadza koncert muzyki poważnej na zupełnie nowy poziom. Odważnie sięga do performance’u – środkiem wyrazu staje się nie tylko utwór, ale również sami wykonawcy.

Projekt „Klasyka horrorów” jest bezprecedensowy, eksperymentalny i odważny. Świat muzyki klasycznej i rozrywkowej nie może pozostać wobec niego obojętny.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Kasie Biletowej POS, ul. Bielska 9/11, tel. 24 364-10-85 i Salonie Skarbnica, pl. Narutowicza 5, tel. 24 261-27-58. Więcej informacji: www.orkiestraplock.pl.Krzysztof Dobosiewicz, dyrygent – urodzony 1968 w Smoleńsku, wychował się w warszawskiej rodzinie muzycznej. Studiował w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Zenona Bąkowskiego i prof. Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Od ponad 20 lat mieszka i pracuje w Finlandii, gdzie aktywnie popularyzuje muzykę polską, przy okazji różnorodnych projektów artystycznych. Dyrygował wieloma orkiestrami na całym świecie m.in. Jyväskylä Chamber Orchestra, Jyväskylä Sinfonia, Joensuu City Orchestra, Kymi Sinfonietta, Pori Sinfonietta, Vaasa City Orchestra, St.Michel Strings oraz Polską Orkiestrą Radiową. Jest także kompozytorem, orkiestratorem, reżyserem dźwięku i aranżerem. Występował jako skrzypek solista na estradach fińskich oraz szwedzkich. Jest również aktywnym kompozytorem, orkiestratorem i aranżerem. Równie swobodnie czuje się w muzyce klasycznej, filmowej, elektronicznej, eksperymentalnej improwizacji, jak i jazzie.

Autorski, oryginalny projekt Krzysztofa Dobosiewicza to multimedialny koncert muzyki z horrorów, który cieszy się ogromną popularnością w Finlandii. Wszystkie zrealizowane koncerty, m.in. w Polsce, spotkały się z gorącym przyjęciem słuchaczy i entuzjastycznymi recenzjami. W swojej pracy twórczej Krzysztof Dobosiewicz porusza się na granicy muzyki i performance’u. Jego ambicją jest zaangażowanie odbiorcy na każdej płaszczyźnie odbioru. Sięga w tym celu do elementów teatru i widowiska, odważnie łącząc różne gatunki i nurty. Na świecie cieszy się zasłużoną sławą wizjonera i innowatora.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU