REKLAMA

Muzea ożyły nocą

REKLAMA

Tej nocy, z 18 na 19 maja, to nie duchy błąkały się po zabytkowych budynkach płockich muzeów. To płocczanie, którzy postanowili – dość licznie – skorzystać z propozycji zwiedzania ekspozycji w wyjątkowej, nocnej scenerii.

Noc Muzeów odbywała się, jak co roku, w większości obiektów w Polsce i na świecie. W Płocku mogliśmy oglądać za darmo wystawy w Muzeum Mazowieckim (w stylu lat dwudziestych i trzydziestych), Galerii Kino, Spichlerzu, Muzeum Diecezjalnym, Muzeum Żydów Mazowieckich, Płockiej Galerii Sztuki, a nawet w ratuszu. Obiekty są położone blisko siebie, więc i odwiedzający korzystali ze wszystkich atrakcji. W Muzeum Mazowieckim posłuchali kwartetu smyczkowego Płockiej Orkiestry Symfonicznej, a w dawnej synagodze napili się aromatycznej kawy.

Liczba osób, które zdecydowały się na nocny spacer po płockich muzeach świadczy o tym, że te instytucje nie są domeną uczniów, przyprowadzanych tu karnie przez nauczycieli. Płocczanie kochają wystawy, lubią zdobywać interaktywnie wiedzę, i – chociaż na co dzień nie znajdują czasu czy chęci do zwiedzania, to jednak taka akcja jest im potrzebna. Mogłoby się nawet wydawać, że nocne, darmowe zwiedzanie powinno być częściej, ale być może nie byłoby wówczas tak atrakcyjne?Zobaczcie galerię zdjęć z płockiej Nocy Muzeów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU