Mustangi powiększają swój zespół

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jeśli lubicie futbol amerykański i chcecie czynnie go uprawiać, zgłoście się na rekrutację do płockiej drużyny Mustangów. Najbliższa będzie już w najbliższy wtorek.

10 stycznia od 20 w Hali ZST przy Kilińskiego 4 odbędzie się pierwsza w tym roku rekrutacja do drużyny futbolu Amerykańskiego Mustangs Płock. Jeśli chcecie spróbować swoich sił, weźcie ze sobą strój i obuwie sportowe.

Członkiem drużyny może zostać osoba, która ukończyła 17 lat. Po udanej rekrutacji, wesprze zespół w walce o awans do PLFA I. Zawodnicy zapytani o to, w jaki sposób dołączyli do zespołu, odpowiadają najczęściej: “z ciekawości” lub “kolega mnie namówił”. Grając już w drużynie jakiś czas, odpowiadają jednoznacznie: “Jest to całe moje życie, niezapomniana przygoda i najlepsze co mnie w życiu spotkało”.

Futbol amerykański nie stawia wielu ograniczeń. Zawodnicy futbolu amerykańskiego mogą ważyć równie dobrze 60, jak i 160 kilogramów, nie ma też ograniczeń wzrostu.

-Poprzednia rekrutacja zakończyła się całkiem dobrze. Widziałem tam kilku dobrze zapowiadających się liniowych jak i skrzydłowych. Było dwóch chłopaków których widziałbym w pozycji linebackera (zawodnik 2 linii obrony) – mówi Paweł Kosiński, runningback (biegacz) Mustangów – Jednak to treningi pokażą, kto na jaką pozycję naprawdę się nadaje. Widać, że chłopacy się starają, a to jest bardzo ważne.

Wtorkowy trening wyłoni osoby, które dołączą do rywalizacji o miejsce w podstawowym składzie. Pierwszy mecz sezonu PLFA II (Polskiej II Ligi Futbolu Amerykańskiego) zaplanowano na koniec kwietnia. Nie będzie to jednak pierwszy mecz rekrutów. Nowi zawodnicy będą mogli się wykazać w meczach sparingowych, podczas których zostaną poddanie obserwacji i ocenie trenera Pawła Kęsego. Z kim rozegrane zostaną mecze sparingowe? Tego trener na razie nie ujawnia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji