REKLAMA

Musicalowa Retronoc

REKLAMA
Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się premiera musicalu, przygotowanego przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, w reżyserii Katarzyny Nowak. Pełna sala była tylko zwiastunem sukcesu. Pełen blask talentu wykonawców ukazał się w trakcie przedstawienia.

Poszukiwania obsady musicalu rozpoczęły się pół roku temu. W tym czasie wybrane osoby pracowały nad głosem, dykcją i ciałem. Dzięki temu powstało niepowtarzalne widowisko, którym zachwycili się widzowie wczorajszego spektaklu.

Amatorów szkoliła aktorka filmowa i teatralna, wykładowca szkół aktorskich i reżyser – Katarzyna Nowak, która jest autorką scenariusza oraz reżyserką musicalu. „RETRONOC” oparta jest na tekstach m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego, J. Brela, które budują opowieść pełną humoru (także czarnego) a momentami nostalgiczną. Pojawiają się wątki miłości i śmierci, ukazane z różnej perspektywy. Trzeba przyznać, że w czasie oglądanie kompletnie zapominamy, że występują amatorzy aktorstwa. Zarówno organizacja, oświetlenie, jak i nastrój gry aktorskiej wykonawców tworzyły aurę prawdziwego, profesjonalnego teatru.

Widzowie mieli okazję wysłuchać naprawdę dobrych wokalnie aktorów, którzy wykazywali się często talentem komicznym. Zachwycała gra świateł i wzajemna, sympatia wykonawców, wyczuwalna również na scenie. Jednym słowem był to bardzo udany debiut musicalu – gratulujemy i mamy nadzieję na kontynuację takich inicjatyw.Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Nowak
Obsada: Anna Pesta, Julia Ciećwierz, Oliwia Walewska, Teresa Lewandowska, Karolina Goleniewska, Patrycja Kępa, Bartosz Olęcki, Dragomir Wojtyłko oraz Krzysztof Obrębski
Organizator: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU