Musicalowa Retronoc

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się premiera musicalu, przygotowanego przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, w reżyserii Katarzyny Nowak. Pełna sala była tylko zwiastunem sukcesu. Pełen blask talentu wykonawców ukazał się w trakcie przedstawienia.

Poszukiwania obsady musicalu rozpoczęły się pół roku temu. W tym czasie wybrane osoby pracowały nad głosem, dykcją i ciałem. Dzięki temu powstało niepowtarzalne widowisko, którym zachwycili się widzowie wczorajszego spektaklu.

Amatorów szkoliła aktorka filmowa i teatralna, wykładowca szkół aktorskich i reżyser – Katarzyna Nowak, która jest autorką scenariusza oraz reżyserką musicalu. “RETRONOC” oparta jest na tekstach m.in. Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Macieja Zembatego, J. Brela, które budują opowieść pełną humoru (także czarnego) a momentami nostalgiczną. Pojawiają się wątki miłości i śmierci, ukazane z różnej perspektywy. Trzeba przyznać, że w czasie oglądanie kompletnie zapominamy, że występują amatorzy aktorstwa. Zarówno organizacja, oświetlenie, jak i nastrój gry aktorskiej wykonawców tworzyły aurę prawdziwego, profesjonalnego teatru.

Widzowie mieli okazję wysłuchać naprawdę dobrych wokalnie aktorów, którzy wykazywali się często talentem komicznym. Zachwycała gra świateł i wzajemna, sympatia wykonawców, wyczuwalna również na scenie. Jednym słowem był to bardzo udany debiut musicalu – gratulujemy i mamy nadzieję na kontynuację takich inicjatyw.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Nowak
Obsada: Anna Pesta, Julia Ciećwierz, Oliwia Walewska, Teresa Lewandowska, Karolina Goleniewska, Patrycja Kępa, Bartosz Olęcki, Dragomir Wojtyłko oraz Krzysztof Obrębski
Organizator: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji