REKLAMA

MotoMikołaje po raz kolejny przyjadą do Płocka

REKLAMA

PowiązaneTematy

Zmotoryzowani Mikołaje przez cały listopad będą prowadzić zbiórkę, aby 6 grudnia obdarować dzieci z domów dziecka, ośrodka opiekuńczego i oddziału pediatrycznego w szpitalu św. Trójcy. W sumie do przygotowania mają ponad 100 paczek, a wszystko po to, by spełnić dziecięce marzenia.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Zbiórka będzie prowadzona w kilku punktach w mieście. Datki można przekazywać m.in. w sklepach Gaja Gipsy i Izolacje, InterMotor czy Krygol Kosmetyka Samochodowa. Są też przewidziane spotkania na Starym Rynku. – Zadanie trudne, ale przy dobrych chęciach możliwe do zrealizowania – przekonują prowadzący akcję Maciej Kusiński oraz Lech Kulesza.

W tym roku MotoMikołaje obdarują dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka nr 1 oraz numer 3, podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Jak co roku, odwiedzą też Julię – dziewczynkę cierpiącą na rzadką chorobę genetyczną. Dary mogą przekazywać wszyscy, organizatorzy zapewniają, że posiadają wszystkie niezbędne pozwolenia.

6 grudnia zmotoryzowani Mikołaje spotkają się na Starym Rynku, skąd ruszą, by rozdać wszystkie paczki.– Dajmy radość tym, co jej potrzebują. My, którzy potrafimy i chcemy ją dawać innym – zachęca do udziału Zbigniew Kowalski, jeden z corocznych uczestników MotoMikołajów.

Do akcji przyłączyli się też inni, m.in. Stowarzyszenie Easy Company, płockie środowisko Off Road Płock czy uczniowie szkół średnich.