REKLAMA

Monopolowe pod lupą strażników miejskich

REKLAMA

Strażnicy miejscy skontrolowali 50 punktów, oferujących alkohol. W ciągu trzech dni ujawniono 14 wykroczeń – wystawiono 4 mandaty oraz 10 pouczeń.

Działania strażników przebiegały pod hasłem „Bezpieczne ferie 2013” i były prowadzone w różnych częściach miasta. Patrole, złożone z policjanta, strażnika miejskiego i przedstawiciela Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, odwiedziły 50 sklepów monopolowych i punktów oferujących alkohol.

– Celem akcji, która została przeprowadzona specjalnie przed feriami, było zwrócenie uwagi sprzedawców i świadków sprzedaży w sklepach na to, że dorosły wygląd nie zawsze świadczy o pełnoletności, upoważniającej do zakupu napojów alkoholowych – mówi Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa płockiej straży miejskiej. – Ważnym tematem we wspólnych działaniach było ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie jego spożycia w tej grupie wiekowej – dodaje.Mundurowi sprawdzali, czy sklepy są w posiadaniu koncesji na sprzedaż alkoholu oraz czy są ustawione obowiązkowe tabliczki z hasłem: „Alkohol szkodzi zdrowiu. Młodzieży do lat 18 oraz osobom nietrzeźwym alkoholu nie sprzedajemy” – wg ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ta powinna być umieszczona w widocznym miejscu.

Przy 78 kontrolach ujawniono 14 wykroczeń, wystawiono 4 mandaty karne oraz 10 pouczeń. W trakcie służby wylegitymowano 37 osób, w tym 15 nieletnich. 3 osoby zostały przewiezione do izby wytrzeźwień.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU