Mon-Pol zjadł Batona [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W środę na własnym parkiecie koszykarki Mon-Polu pokonały drużynę Baton Basket 25 z Bydgoszczy 73:64.

Choć spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie – Sylwia Janas trafiła jako pierwsza – środowy mecz nie należał do prostych. Płocczanki co prawda dominowały na parkiecie i na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadziły pięcioma punktami – głównie dzięki rzutom osobistym, egzekwowanym przez Monikę Maj – lecz w grze koszykarek Mon-Polu pojawił się przestój. Gospodynie do końca kwarty oddały tylko jeden celny rzut. Zawodniczki z Bydgoszczy wykorzystały niemoc płocczanek. Baton Basket najpierw odrobił straty, by później wyjść na czteropunktowe prowadzenie (14:18).

Po przerwie Mon-Pol postawił sobie za cel odrobienie strat. Widać, że dziewczyny wyszły z szatni odpowiednio zmotywowane, gdyż odnotowały imponującą serię dziewięciu zdobytych punktów z rzędu. Płocczanki wyszły na prowadzenie i w drugiej kwarcie wręcz rozgromiły przyjezdne (22:12). W trzeciej kwarcie płocczanki skupiły się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Koszykarki z Płocka kontrolowały wydarzenia na parkiecie i choć trzecia kwarta należała do Baton Basketu (17:18), to dobra czwarta, ostatnia część meczu przesądziła o końcowym sukcesie (20:16).

Mon- Pol – Baton Basket 25 Bydgoszcz 73:64 (14-18; 22-12; 17-18; 20-16)