MON-POL zachwycił!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Przed tym meczem zawodniczki z Płocka były ostrożne i podchodziły z szacunkiem do przeciwniczek. Ten szacunek i zaangażowanie, a także dobre nastroje po poprzedniej kolejce, przyniosły idealny efekt. MON-POL wygrał różnicą 34 punktów!

Idealne otwarcie meczu Lucyny Kotonowicz, a potem całej drużyny – wybił przeciwniczkom basket z głów! Otworzyć mecz od stanu 16:0 po niespełna sześciu minutach – koncert! Dopiero po tym okresie pierwsze punkty dla Basketu Bydgoszcz zdobyła Daria Walczak. Było to jednak tylko chwilowe przełamanie, ponieważ na półtorej minuty przed końcem pierwszej kwarty MON-POL prowadził już 25:2! Płockie koszykarki grały perfekcyjnie, wręcz koncertowo. W ostatnich sekundach przyjezdnym udało się nieco podreperować wynik, ale przewaga nadal była ogromna 29:5.

Druga kwarta była słabszą w wykonaniu płockiej drużyny, która sama się nieco uśpiła, co rywalki skrzętnie wykorzystywały. Pojawiło się trochę nieskuteczności, a przyjezdne, szukając swoich szans, zbliżyły się do płocczanek na 17 punktów straty (41:24). Jednak nadal z zespołu prowadzonego przez Ireneusza Jasińskiego, trzeba było być zadowolonym.

W drugiej połowie meczu MON-POL powtórzył to, co zaczął w pierwszej kwarcie. Dokładniej mówiąc, nokaut od pierwszych sekund trzeciej kwarty i zbudowanie przewagi. Jednostronne widowisko i pokaz siły trwał aż do 8. minuty trzeciej kwarty i wyniku 59:24! W tym momencie poznaliśmy zwycięzcę. MON-POL w ten sposób pokazał, że jest zespołem zdecydowanie lepszym. Wynik przed ostatnią odsłoną meczu był jednoznaczny i pewny – 64:30.

W ostatniej odsłonie nic już się zupełnie nie zmieniło, a płocczanki spokojnie dograły mecz do końca i wygrały go we wspaniałym stylu! Ostatecznie MON-POL pokonał KS Basket 25 II Bydgoszcz 82:48! Wielkie brawa!

W ten sposób MON-POL został jedną z dwóch drużyn bez porażki. Za tydzień płocka drużyna zmierzy się w Warszawie z tamtejszym Uniwersytetem.

MON-POL Płock – KS Basket 25 II Bydgoszcz 82:48 (29:5, 12:19, 23:6, 18:18)
MON-POL: Anita Plucińska 8, Natalia Tyczkowska 12, Agnieszka Misiek 12, Lucyna Kotonowicz 9, Patrycja Kaczor 12, Grażyna Witkoś 10, Kinga Dzierbicka 6, Sylwia Bielska 7, Justyna Pytlarczyk 4, Magdalena Goleniewska.

Marek Wojciechowski

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji