MON-POL jedzie do Łomianek

REKLAMA

Płocki zespół damskiej koszykówki w najbliższą niedzielę powalczy w Łomiankach. SMS Pzkosz Łomianki, czyli obecnie siódma ekipa w tabeli, spróbuje przeciwstawić się podopiecznym Ireneusza Jasińskiego.

Spotkanie w podwarszawskich Łomiankach rozpocznie się 19 listopada o godzinie 13. SMS do tej pory zgromadził 8 punktów (dwa zwycięstwa i cztery porażki). W zupełnie innych nastrojach jest płocki team, który przewodzi ligowej stawce z dorobkiem 11 punktów (pięć wygranych i jedna porażka).

PowiązaneTematy

Jedną z groźniejszych zawodniczek w ekipie SMS-u jest Julia Niełacna i Natalia Klimek, które mają średnią 14 i odpowiednio 13,4 punktów zdobywanych na mecz. Odpowiedź płocczanki mają nieco lepszą – Lucyna Kotonowicz, Patrycja Kaczor, Agnieszka Misiek i Grażyna Witkoś, które grają na podobnych zdobyczach do wspomnianych dwóch przeciwniczek. SMS-y w naszym kraju, to często gra oparta na kilku jednostkach i mocnym wytrenowaniu. Jednak taka drużyna, jak MON-POL to przede wszystkich drużyna i walka.

SMS z Łomianek to jednak pewnego rodzaju zagadka. Nigdy do końca nie wiadomo, w jakim składzie zagrają gospodynie i czy będą miały swój super dzień. To drużyna mocno nieobliczalna, młoda i z pewnością zdolna. MON-POL jednak w tym sezonie pokazuje swoją klasę w każdym kolejnym meczu, więc nie da się ukryć, że ten mecz będzie bardzo trudny i ważny. Jeśli płocczanki myślą o tym, żeby na dłuższą metę być w czołówce, to powinny zrobić co się da i wygrać.

Przed wyjazdem do Łomianek o kilka słów poprosiliśmy jedną z zawodniczek MON-POL-u, Kingę Dzierzbicką, która potwierdziła nasze spostrzeżenia:

– Najbliższy nasz mecz, to wyjazdowa walka z SMS-em Łomianki. Drużyna młoda i bardzo ambitna. Każda z nas będzie walczyła i na pewno nie zlekceważymy przeciwnika. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – podsumowała zawodniczka.

SMS Pzkosz Łomianki – MON-POL Płock, niedziela, 19 listopada o godzinie 13.

Marek Wojciechowski