MON-POL idzie jak burza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zespół koszykówki, występujący na zapleczu Ekstraklasy, ma za sobą już trzy mecze w sezonie 2016/2017. Po pierwszych dwóch zwycięstwach z zespołami SMS PZKosz II Łomianki (63:45) oraz KKS Olsztyn (90:70), tym razem przyszedł czas na jeden z mocniejszych zespołów I Ligi AZS Uniwersytet Gdański.

Gdańszczanki to jeden z kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Przed sezonem z zespołem z Gdańska płocczanki zmierzyły się dwukrotnie w meczach towarzyskich. W obu przypadkach lepsze były gdańszczanki, pokonując nasz zespół (82:32 turniej w Warszawie, 75:57 turniej w Płocku).

Przez cały tydzień płocczanki przygotowywały się do tego spotkania, ćwicząc różne schematy zarówno w obronie, jak i w ataku. I od samego początku tego spotkania widać było plan na zespół z Gdańska. Dodatkowo, zawodniczki z Płocka w tym spotkaniu były bardzo skuteczne.

Już po pierwszych trzech minutach płocczanki prowadziły 9:2, a na koniec pierwszej kwarty MON-POL prowadził już 27:17. Kolejne minuty to następne znakomite akcje zawodniczek z Płocka. Bardzo skuteczne w tym spotkaniu było trio Justyna Pytlarczy, Lucyna Kotonowicz oraz Patrycja Kaczor. Na przerwę płocczanki schodziły, prowadząc już 46:26.

Na drugą połowę płocczanki wyszły niezwykle skoncentrowane, aby spokojnie utrzymywać prowadzenie. I tak też się stało. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 69:48. Ostatnia kwarta to pełna kontrola przebiegu spotkania. Ostatecznie płocczanki wygrały 83:63.

Po meczu trener Ireneusz Jasiński powiedział: – Zagraliśmy świetne spotkanie. Mieliśmy opracowanych kilka wariantów gry zarówno w obronie jak i w ataku. Można powiedzieć, że w tym meczu wychodziło prawie wszystko. Wielkie gratulacje dla dziewczyn, chciałbym, aby nasza gra wyglądała tak zawsze – dodał trener.

Dzięki temu zwycięstwu, MON-POL Płock zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy A I Ligi Kobiet.

Następny mecz już w sobotę 28 października na własnej hali z zespołem KS Basket 25 II Bydgoszcz. Początek meczu o godz. 16:00. Zapraszamy na trybuny.

AZS Uniwersytet Gdański – MON-POL Płock 63:83 (17:27, 9:19, 22:23, 20:14)
MON-POL: Justyna Pytlarczyk 24, Patrycja Kaczor 19, Lucyna Kotonowicz 18, Agnieszka Misiek 9, Kinga Dzierbicka 8, Anita Plucińska 2, Grażyna Witkoś 2, Natalia Tyczkowska 1

Marek Wojciechowski

Podziel się:

2 komentarze

  1. Musze sie wam pochwalic w koncu schudlam – 5 kilogramow. Przeszukalam chyba caly polski internet zeby znalezc cos na odchudzanie i znalazlam. Wygoglujcie sobie: ranking srodkow odchudzajacych xxally

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji