REKLAMA
REKLAMA

Mocne brzmienia na dachu

REKLAMA

Już piąty raz najwyższy poziom parkingu Galerii Mosty gościł koncert na zakończenie cyklu Alterstacja. Tym razem POKiS przygotował występ zespołów Acid Drinkers, Lech Janerka oraz Frühstück.

Rock i metal – te mocne brzmienia usłyszeli uczestnicy piątej edycji Koncertu na Dachu, który odbył się 23 kwietnia. Wystąpiła prawdziwa legenda polskiej muzyki metalowej – Acid Drinkers, a także Lech Janerka oraz wrocławski zespół Frühstück.

PowiązaneTematy

Thrashmetalowy Acid Drinkers wystąpił oczywiście ze swoim liderem, Titusem, czyli Tomaszem Pukackim. Zespół wielokrotnie był nagradzany Fryderykiem, czyli polską nagrodą przemysłu fonograficznego.

Lech Janerka jest basistą, który swoją karierę rozpoczynał w zespole Klaus Mitffoch, przez wielu uznawanych za jeden z najważniejszych w historii polskiej muzyki rockowej. Znany jest ze swojej działalności solowej, wydał takie albumy, jak: „Historia podwodna”, „Ur”, „Fiu fiu…” (Fryderyk w kategoriach płyta alternatywna i autor roku) czy „Plagiaty”.Frühstück to z kolei zespół rockowy, założony we Wrocławiu w 1997 roku. Dotychczas fani mogli usłyszeć ich cztery albumy. W Płocku wystąpili po raz pierwszy.

W sobotę, pomimo dotkliwego zimna, nie zabrakło miłośników mocnych brzmień, którzy pojawili się na dachu Galerii Mosty. Zobaczcie, jak wyglądał tegoroczny koncert.