REKLAMA

Moc atrakcji na Dni Dziecka i Mamy w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

Dzień Matki i Dzień Dziecka z Józefem Wilkoniem w Płockiej Galerii Sztuki. Będzie można wziąć udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej, loterii fantowej i malarsko-poetyckiej „pawiej przygodzie”.

Od 26 maja Płocka Galeria Sztuki zaprasza na wystawę plenerową ilustracji Józefa Wilkonia „Pawie Pióro”, którą można bezpłatnie oglądać na galeryjnym dziedzińcu. 20 plansz prezentuje jeden z ulubionych tematów w twórczości artysty – Pawie, które Wilkoń rysuje od blisko 60 lat.

Nawiązując do wystawy, Płocka Galeria Sztuki przygotowała ciekawe propozycje nie tylko z okazji Dnia Matki, ale i na Dzień Dziecka.

W środę, 26 maja od godziny 10 do 18 będzie można wziąć udział w sesjach zdjęciowych dla mam i ich pociech oraz do losowania w loterii fantowej. Wśród nagród będzie między innymi najnowsze wydanie „Gwiazd w Wiśle. Baśni i legend o Płocku”.

1 czerwca, w Dzień Dziecka, wspólnie z Józefem Wilkoniem Płocka Galeria Sztuki zaprasza wszystkich chętnych małych i dużych do udziału w malarsko-poetyckiej „pawiej przygodzie”. We wtorek artysta o godzinie 12 poprowadzi na dziedzińcu PGS bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci.

– Będzie to niezapomniane spotkanie z mistrzem kreski, jak nazywają Wilkonia, który, chociaż w ilustratorskiej karierze sięga także po inne motywy zwierzęce, przyrody, to przede wszystkim pawie uczynił ponadczasowymi modelami – zachęca Płocka Galeria Sztuki.Uwaga! Ze względu na stan epidemiczny i reżim sanitarny, liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona. Zapisy telefoniczne dostępne pod nr tel.: 24 366 43 23 lub 24 266 43 20 (obowiązuje kolejność zapisów).

Józef Wilkoń

Józef Wilkoń urodził się 12 lutego 1930 roku w Bogucicach. Malarz, ilustrator, rzeźbiarz, scenograf, artysta wszechstronny, który na przełomie wielu lat dał się poznać jako barwna postać polskiej kultury. Zilustrował ponad dwieście książek w kraju i za granicą, które są poczytne i rozpoznawalne dzięki charakterystycznej kresce i plamie barwnej. Tworzy również scenografie, gobeliny i rzeźby.

Koncepcję wystawy i projekt plakatu dla Fundacji Czas Dzieci przygotowała Monika Chrabąszcz-Tarkowska. Wystawa „Pawie Pióro” to także zaproszenie do czytania książek z ilustracjami Józefa Wilkonia i śledzenia jego innych artystycznych działań.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU