REKLAMA

Mnóstwo atrakcji podczas pierwszego z Dni Chemika

REKLAMA

Zmagania podczas Orlen Olimpiady, ogromna karuzela, mnóstwo atrakcji dla maluchów i ciekawostki dla starszych, a do tego smakołyki, konkursy i świetny koncert – tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień imprezy przygotowanej przez PKN ORLEN z okazji Dnia Chemika.

16 czerwca tereny przy Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku oraz Orlen Areny i stadionu ożyły. Orlen Olimpiada rozgrywała się tym razem w 11 dyscyplinach: biegu na 6 km, kolarstwa na 12 km, badmintona, szachów, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki halowej, żeglarstwa, tenisa stołowego, pływania i kartingu.

PowiązaneTematy

Dla tych, którzy dzień chcieli spędzić nieco spokojniej, przeznaczona była strefa rodzinna, pełna atrakcji dla dzieci i młodzieży. Były urządzenia pneumatyczne czy atrakcje naukowe, o których opowiadał prawdziwy robot -Eugeniusz. Nie zabrakło konkursów, mini zawodów sportowych, interaktywnego muzeum czy pokazów chemicznych. Wzrok już z daleka przyciągał diabelski młyn – ogromna karuzela, do której ustawiały się długie kolejki chętnych skorzystania z atrakcji. Całość uzupełniała ogromna strefa cateringowa, w której nie brakowało dań na ciepło, zup, deserów i napojów.

Dzień zakończył wyjątkowy koncert piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego, uświetniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Wykonali go uczestnicy znani z programu telewizyjnego „The Voice of Poland”, w tym Mateusz Grędziński, Arek Kłusowski, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret i Małgorzata Nakonieczna. Artystom towarzyszyła Płocka Orkiestra Symfoniczna, a wydarzenie poprowadzili wspólnie Maciej Musiał oraz Agata Konarska.A co zaplanowano na niedzielę? Przede wszystkim Talentiadę, podczas której na dużej koncertowej scenie wystąpią dzieci i młodzież, prezentując swoje umiejętności w ramach finału Talentiady. Tegoroczny konkurs odbędzie się w trzech kategoriach: śpiew, taniec oraz OPEN, obejmując inne formy wyrazu artystycznego i estradowego. Młodzi artyści zaprezentują swój program jako soliści lub zespołowo. Wykonawcy będą oceniani przez profesjonalne jury w trzech kategoriach wiekowych: 3-10 lat, 11-15 lat i 16-18 lat.

Oprócz finału Talentiady, na wszystkich uczestników będą czekać również atrakcje piknikowe oraz grillowe.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anonim says:

    Wnuki mówią żeby Koło zostało w Płocku na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU