REKLAMA

Młodzież poznawała tajniki chemii

REKLAMA

W płockim „Chemiku” kilkunastu uczniów podstawówek i gimnazjów zgłębiało tajniki chemii. Podczas „Wakacyjnych spotkań z chemią” mieli możliwość samodzielnie eksperymentować w nowoczesnych laboratoriach Zespołu Szkół Centrum Edukacji.

Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA” zaprosiło na „Wakacyjne spotkania z chemią”, w których udział wzięli uczniowie podstawówek i gimnazjów. Kinga Kędzierska i Magdalena Świątkowska uczestniczyły w spotkaniach po raz pierwszy. – Chemia to fascynująca wiedza – twierdziły zgodnie dziewczyny. – Poznałyśmy wiele odczynników, nauczyłyśmy się odróżniać kwasy od zasad, robimy wiele doświadczeń, to zdecydowanie ciekawsze niż nauka na lekcjach w szkole – podkreślają.

Barbara Kozera, nauczycielka chemii i Tomasz Wiśniewski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, którzy prowadzili tegoroczne spotkania przyznają, że uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach. – Była to grupa bardzo zdyscyplinowana, zainteresowana nauką poprzez wykonywanie doświadczeń. Praca z nimi nie sprawiała żadnych problemów, a wręcz przeciwnie, prowadzenie tych zajęć było wielką przyjemnością. Zamierzony program został zrealizowany. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki oraz rezultatów, jakie udało im się osiągnąć na zajęciach.Podczas ostatnich zajęć, po tygodniowej nauce wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU