REKLAMA

Młodzież poznawała tajniki chemii

REKLAMA

W płockim „Chemiku” kilkunastu uczniów podstawówek i gimnazjów zgłębiało tajniki chemii. Podczas „Wakacyjnych spotkań z chemią” mieli możliwość samodzielnie eksperymentować w nowoczesnych laboratoriach Zespołu Szkół Centrum Edukacji.

Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA” zaprosiło na „Wakacyjne spotkania z chemią”, w których udział wzięli uczniowie podstawówek i gimnazjów. Kinga Kędzierska i Magdalena Świątkowska uczestniczyły w spotkaniach po raz pierwszy. – Chemia to fascynująca wiedza – twierdziły zgodnie dziewczyny. – Poznałyśmy wiele odczynników, nauczyłyśmy się odróżniać kwasy od zasad, robimy wiele doświadczeń, to zdecydowanie ciekawsze niż nauka na lekcjach w szkole – podkreślają.

Barbara Kozera, nauczycielka chemii i Tomasz Wiśniewski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku, którzy prowadzili tegoroczne spotkania przyznają, że uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w prowadzonych zajęciach. – Była to grupa bardzo zdyscyplinowana, zainteresowana nauką poprzez wykonywanie doświadczeń. Praca z nimi nie sprawiała żadnych problemów, a wręcz przeciwnie, prowadzenie tych zajęć było wielką przyjemnością. Zamierzony program został zrealizowany. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki oraz rezultatów, jakie udało im się osiągnąć na zajęciach.Podczas ostatnich zajęć, po tygodniowej nauce wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU