Młodzież kręci bezpieczeństwo

REKLAMA

Pod takim hasłem startuje konkurs samorządu województwa mazowieckiego, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Aby wziąć w nim udział, wystarczy napisać scenariusz, obsadzić role, wziąć kamerę do ręki i nagrać film dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W konkursie mogą brać udział całe klasy, które samodzielnie powinny napisać scenariusz i zrealizować produkcję. Film powinien trwać od 1 do maksymalnie 3 minut.

PowiązaneTematy

– Chcemy odwrócić role – nie moralizować i po raz kolejny mówić o przepisach, ale dać młodzieży szansę, aby sama przygotowała mądry i atrakcyjny przekaz – mówi marszałek Adam Struzik.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w każdym z sześciu subregionów województwa. Nagrodą główną jest wyjazd dla całej klasy, jej wychowawców i opiekunów na mecz żużlowy Reprezentacji Polski vs. Reszta Świata na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Z doświadczenia wiemy, że formuła nauki przez zabawę jest najbardziej efektywna – przekonuje rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.

Zgłoszenia można przesyłać do 8 kwietnia br. na adres Urzędu Marszałkowskiego. Więcej informacji o konkursie na stronie urzędu.

Sylwia Wiśniewska