REKLAMA

Młodzież angażuje się w sprawy lokalne – półmetek konkursu YouthBank

REKLAMA

Spotkanie z poezją, nauka tańca na rolkach czy „migany” teledysk to tylko trzy spośród ośmiu projektów, które przeszły ocenę formalną YouthBanku i być może w czerwcu będą realizowane w Płocku.

PowiązaneTematy

W konkursie grantowym, ogłoszonym przez Fundację To-Tam-To, wzięło udział w sumie 10 grup, których uczestnikami są 16-19 latkowie. O pięć grantów w maksymalnej wysokości 1.374 zł powalczy tylko 8 z nich. Pieniądze zostały zebrane przez Młodzieżowych Liderów YB. Głównymi organizacjami wspierającymi tę lokalna akcję, są płocki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, ELGAL i Pani Eliza Kwiatkowska z Salonu Kosmetycznego Elizabeth.

– Jesteśmy zaskoczeni i różnorodnością pomysłów i tak dużym zainteresowaniem – mówi Cezary Roman, jeden z organizatorów akcji. – Mamy nadzieję, że z każdym rokiem nasz program będzie się rozrastał. Jest to tym bardziej istotne, że priorytety akcji są bliskie aktualnym problemom nastolatków. Zależy nam na zwalczaniu wulgaryzmów, mowy nienawiści i dyskryminacji, profilaktyce alkoholowej i narkotykowej, przeciwdziałaniu bezrobociu, popularyzacji niszowych sportów, a przede wszystkim na uświadomieniu tym jeszcze przecież dzieciom, że już za chwilę, jako dorośli ludzie, będą mieli realny wpływ nie tylko na swoje życie, ale i na funkcjonowanie swoich lokalnych społeczności – dodaje.Oto pełna lista projektów po ocenie formalnej:
1. Parkour Płock – odrzucony z przyczyn formalnych (termin realizacji niezgodny z zasadami konkursu) – możliwość zmiany
2. SEMISTAGE – odrzucony z przyczyn formalnych (wpłynął po terminie)
3. Healthy Move – pozytywna weryfikacja formalna
4. Instytut Kawiarnia Artystyczna – pozytywna weryfikacja formalna
5. Artyści – pozytywna weryfikacja formalna
6. Stowarzyszenie Taneczne Pro Arte – pozytywna weryfikacja formalna
7. The Diakons – odrzucony z przyczyn formalnych (wpłynął po terminie)
8. Samorząd Uczniowski LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku – pozytywna weryfikacja formalna
9. Roller Dance – Nightskating Team Płock – pozytywna weryfikacja formalna
10. Petro Siatka – pozytywna weryfikacja formalna.

Płocki projekt jest częścią realizowanego na świecie programu YouthBank, który ma zwiększać zaangażowanie młodzieży w sprawy lokalne. W Polsce jest on realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Płocką realizację projektu nadzoruje Fundacja TO-TAM-TO. PetroNews jest patronem medialnym tej inicjatywy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU