Młodzi radni obradowali po raz czwarty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Młodzi radni Płocka wzięli udział w swojej czwartej sesji. Podczas posiedzenia m.in. przyjęli uchwałę o dostosowaniu miejskich pływalni do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Chcą także przygotować listę miejsc, które straż miejska powinna patrolować o wiele częściej. 

Na wtorkowym posiedzeniu przyjęto jedną uchwałę. Zobowiązuje ona młodzieżową radę do zwrócenia się z wnioskiem do prezydenta Nowakowskiego o dostosowanie miejskich pływalni do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

– W holach, szatniach brak jest właściwych elementów przystosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych, odpowiednio wysokich ławek ułatwiających przebieranie się osobom poruszających się na wózkach, czy starszym uczęszczającym na pływalnię, które przeszły operację kolan, kręgosłupa – czytamy w uzasadnieniu do uchwały. – Brakuje również odpowiedniego sprzętu, który umożliwiłby osobom niepełnosprawnym poruszanie się po hali basenowej i szatni oraz wejście do wody np. krzesełko opuszczane do niecki basenowej.

Kolejnym tematem, poruszonym podczas sesji było bezpieczeństwo w Płocku. Młodzi radni zaproszą na kolejne posiedzenie przedstawicieli straży miejskiej, by wspólnie stworzyć listę miejsc, w których patrole powinny odbywać się częściej.

Młodzi radni chcą zorganizować także przedświąteczną akcję – zbiorą prezenty dla podopiecznych domów dziecka. Rada chce także zaangażować się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ponadto, młodzi radni wyznaczyli swoich przedstawicieli, którzy wezmą udział w posiedzeniach komisji Rady Miasta Płocka.

Rada obraduje w mniejszym składzie. Sześcioro jej przedstawicieli utraciło bowiem swój mandat z powodu ukończenia szkół. Zastąpią ich kandydaci z Jagiellonki, Ekonomika i Gimnazjum nr 5, a w trzech gimnazjach (nr 3, 4 i 7) odbędą się wybory uzupełniające. Termin wyborów ustalono na 25 listopada. Wyniki głosowania poznamy 2 grudnia. Zaprzysiężenie nowego składu młodzieżowej rady odbędzie się zaś 16 grudnia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji