Młodzi płocczanie zwycięzcami mistrzostw Polski w kickboxingu [ZDJĘCIA]

Młodzi zawodnicy UKS Sanda Płock – Dagmara Tchorek oraz Mateusz Dymek, w swoim debiutanckim starcie w formule kickboxingu Full Contact pewnie zwyciężyli, zdobywając złote medale.

Od 10 do 12 kwietnia w Luboniu k. Poznania odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu w formule Full Contact. – W zawodach wzięło udział 198 zawodników z 58 klubów z całej Polski – zrelacjonował nam trener Piotr Paśnik. – Full Contact jest formułą, w której dozwolone są wszystkie techniki nożne i bokserskie zadawane powyżej pasa, a punkty przyznawane są za celne uderzenia zadane pełną siłą – dodał.

Zawodnicy UKS Sanda Płock po raz pierwszy w historii klubu startowali w tej odmianie kickboxingu. Debiut młodych adeptów sztuk walki zakończył się stuprocentowym sukcesem.

Dagmara Tchorek w walce finałowej jednogłośnie na punkty pokonała Annę Gruszczyńską z Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki i tym samym została Mistrzynią Polski Juniorów w formule Full Contact do 48 Kg. Na podium, obok Dagmary, stanęła pokonana przez nią w decydującym pojedynku Anna Gruszczyńska. Na najniższym stopniu podium uplasowała się z kolei Paulina Cybulska, reprezentująca Klub Sztuk Walki „Alien” z Łodzi.

Mateusz Dymek w swojej drodze po końcowe zwycięstwo, najpierw w półfinale zmierzył się z bardzo dobrym zawodnikiem „GKS Champion” z Gdańska, Mikołajem Kopaniszynem. Walka zakończyła się stosunkiem głosów 3-0 dla Mateusza. Następnie, w finale płocki zawodnik stoczył walkę z równie dobrym zawodnikiem, ze Sportowego Klubu Kickboxing Kielce Mateuszem Jakubowskim. Po trzech zaciętych rundach walka zakończyła się jednogłośnym wynikiem na korzyść zawodnika UKS Sanda Płock. Dzięki tej wygranej, Mateusz Dymek został Mistrzem Polski
Juniorów Młodszych w formule Full Contact w kategorii -63,5 kg. Za płockim mistrzem na podium stanęli kolejno Mateusz Jakubowski oraz ex aueqo na trzecim miejscu Mikołaj Kopaniszyn i Jędrzej Zabłocki z drużyny ZKS Gwardia Zielona Góra.

Dodatkową niespodzianką tych zawodów było wyróżnienie, jakim został nagrodzony Mateusz Dymek. Otrzymał od sędziów puchar dla najlepszego zawodnika juniorów młodszych.