REKLAMA

Młodzi zawodnicy płockiego klubu na podium podczas Mistrzostw Świata WKA

REKLAMA

Młodzi adepci sztuk walki w Płocku radzą sobie coraz lepiej. Tym razem zawodnicy FIGHT MZOS Płock stoczyli walki podczas pierwszych w Polsce Mistrzostw Świata WKA w Świdnicy, które rozgrywały się od 11 do 13 października.

W Mistrzostwach Świata WKA Świdnica 2019 wzięli udział zawodnicy, reprezentujący 28 państw. Do hali lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przybyło 600 fighterów z całego świata. Walki toczyły się równocześnie na czterech matach i dwóch ringach.

Do reprezentacji naszego kraju powołano aktualnych Mistrzów Polski, tj. Jakuba Malinowskiego i Macieja Olewniczaka.

– Jakub Malinowski wystartował w konkurencji K1 light dzieci do lat 11 +45 kg – mówi Wojciech Burdanowski, trener zawodników. – Po pokonaniu w półfinale Hiszpana, finał wygrał z zawodnikiem z Ukrainy. Zdobył złoty medal Mistrzostw Świata WKA – trener nie kryje zadowolenia.

Bardzo dobrze spisał się również 18-letni Maciek Olewniczak, który wystartował w kategorii K1 senior do 79 kg.

– W półfinale, po silnych kopnięciach low kick, z dużą przewagą wygrał z zawodnikiem z Ukrainy. Jego finał przesunięto na niedzielną Galę Zawodową Mistrzostw Świata, a przeciwnikiem został dwukrotny Mistrz USA Impact Kitenge – relacjonuje Wojciech Burdanowski.Niestety, po trzech rundach pojedynek z wynikiem 2:1 wygrał zawodnik Stanów Zjednoczonych.

– Pomimo tej porażki, jestem dumny jako trener, że mój zawodnik po dwóch latach treningu kick boxingu jest w stanie stoczyć wyrównany pojedynek z tak doświadczonym zawodnikiem – mówi z zadowoleniem Wojciech Burdanowski.

My również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych, a chętnych do treningów pod czujnym okiem Wojciecha Burdanowskiego, trener zaprasza od poniedziałku do piątku o godzinie 16 do sali MOSiR (pl. Dąbrowskiego 2a, tel. 692848460).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. miro says:

    strasznie mało tych zawodników startujących jak na mistrzostwa świata, 600 zawodników to mistrzostwach polski się spotyka a na MŚ to 2000 – 3000 tysiące no i dlatego uwinęli się z nimi w trzy dni gdzie wszędzie na świecie trwają one znacznie dłużej jakoś mało popularne te wka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU