Młodzi płocczanie biorą sprawy w swoje ręce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek, 24 marca, w auli ratusza odbyło się spotkanie “Młodzi aktywni? Jak zaangażować młodzież w życie polityczne i społeczne”.

Spotkanie miało charakter debaty-prelekcji, w której udział wzięli prezydent miasta, Andrzej Nowakowski oraz radni. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli płoccy licealiści. Jak powiedziały pomysłodawczynie imprezy, Martyna Kisio i Karolina Szmulewicz, spotkania takie powinny odbywać się częściej. Ich zdaniem, młodzież w ogóle nie interesuje się życiem społeczno-politycznym miasta, ponieważ jeden głos nie zmienia nic. Fakty są takie, że wśród młodych ludzi chętniej na wybory chodzą mężczyźni, a ogółem swoje głosy oddaje tylko 40% zainteresowanych.

Podczas swojej prelekcji prezydent powiedział, że głos młodych mieszkańców Płocka jest bardzo ważny, czego przykładem jest skatepark, znajdujący się przy Orlen Arenie czy festiwale, takie jak Reggaeland czy Polish Hip-Hop Festiwal. Co piątek odbywają się spotkania władz miasta z młodymi ludźmi, mające na celu poznanie zdania młodzieży na temat Płocka i możliwie częste wcielanie w życie pomysłów uczniów szkół. Takie spotkania organizowane są w ramach godziny wychowawczej. Andrzej Nowakowski zapewniał, że podejmowane aktualnie kroki odnośnie remontu dworca kolejowego można zawdzięczać m.in. młodym płocczanom, którzy twierdzili, że wstydzą się tego miejsca, a konkretnie stanu w jakim jest.

Organizatorzy prelekcji chcą tworzyć takie spotkania częściej, ponieważ ich zdaniem jest to zwrócenie uwagi na działania młodzieży w życiu miasta, a także – jak mówi tytuł imprezy – angażowanie młodych w życie Płocka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji