Młodzi płocczanie biorą sprawy w swoje ręce

REKLAMA

W poniedziałek, 24 marca, w auli ratusza odbyło się spotkanie „Młodzi aktywni? Jak zaangażować młodzież w życie polityczne i społeczne”.

Spotkanie miało charakter debaty-prelekcji, w której udział wzięli prezydent miasta, Andrzej Nowakowski oraz radni. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli płoccy licealiści. Jak powiedziały pomysłodawczynie imprezy, Martyna Kisio i Karolina Szmulewicz, spotkania takie powinny odbywać się częściej. Ich zdaniem, młodzież w ogóle nie interesuje się życiem społeczno-politycznym miasta, ponieważ jeden głos nie zmienia nic. Fakty są takie, że wśród młodych ludzi chętniej na wybory chodzą mężczyźni, a ogółem swoje głosy oddaje tylko 40% zainteresowanych.

PowiązaneTematy

Podczas swojej prelekcji prezydent powiedział, że głos młodych mieszkańców Płocka jest bardzo ważny, czego przykładem jest skatepark, znajdujący się przy Orlen Arenie czy festiwale, takie jak Reggaeland czy Polish Hip-Hop Festiwal. Co piątek odbywają się spotkania władz miasta z młodymi ludźmi, mające na celu poznanie zdania młodzieży na temat Płocka i możliwie częste wcielanie w życie pomysłów uczniów szkół. Takie spotkania organizowane są w ramach godziny wychowawczej. Andrzej Nowakowski zapewniał, że podejmowane aktualnie kroki odnośnie remontu dworca kolejowego można zawdzięczać m.in. młodym płocczanom, którzy twierdzili, że wstydzą się tego miejsca, a konkretnie stanu w jakim jest.

Organizatorzy prelekcji chcą tworzyć takie spotkania częściej, ponieważ ich zdaniem jest to zwrócenie uwagi na działania młodzieży w życiu miasta, a także – jak mówi tytuł imprezy – angażowanie młodych w życie Płocka.