REKLAMA

Młodzi płocczanie biorą sprawy w swoje ręce

REKLAMA

W poniedziałek, 24 marca, w auli ratusza odbyło się spotkanie „Młodzi aktywni? Jak zaangażować młodzież w życie polityczne i społeczne”.

Spotkanie miało charakter debaty-prelekcji, w której udział wzięli prezydent miasta, Andrzej Nowakowski oraz radni. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli płoccy licealiści. Jak powiedziały pomysłodawczynie imprezy, Martyna Kisio i Karolina Szmulewicz, spotkania takie powinny odbywać się częściej. Ich zdaniem, młodzież w ogóle nie interesuje się życiem społeczno-politycznym miasta, ponieważ jeden głos nie zmienia nic. Fakty są takie, że wśród młodych ludzi chętniej na wybory chodzą mężczyźni, a ogółem swoje głosy oddaje tylko 40% zainteresowanych.

Podczas swojej prelekcji prezydent powiedział, że głos młodych mieszkańców Płocka jest bardzo ważny, czego przykładem jest skatepark, znajdujący się przy Orlen Arenie czy festiwale, takie jak Reggaeland czy Polish Hip-Hop Festiwal. Co piątek odbywają się spotkania władz miasta z młodymi ludźmi, mające na celu poznanie zdania młodzieży na temat Płocka i możliwie częste wcielanie w życie pomysłów uczniów szkół. Takie spotkania organizowane są w ramach godziny wychowawczej. Andrzej Nowakowski zapewniał, że podejmowane aktualnie kroki odnośnie remontu dworca kolejowego można zawdzięczać m.in. młodym płocczanom, którzy twierdzili, że wstydzą się tego miejsca, a konkretnie stanu w jakim jest.Organizatorzy prelekcji chcą tworzyć takie spotkania częściej, ponieważ ich zdaniem jest to zwrócenie uwagi na działania młodzieży w życiu miasta, a także – jak mówi tytuł imprezy – angażowanie młodych w życie Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU