REKLAMA

Młodzi na mecie Biegu Tumskiego

REKLAMA
W tym roku Bieg Tumski odbędzie się w nowej formule. Po roku przerwy ponownie odbędzie się w dzień pracujący. Największą zmianą jest to, że wystartują w nim tylko dzieci i młodzież, dorośli natomiast dorosłych wezmą udział w „Tumskiej Dysze”.

Tegoroczna, XXI edycja Biegu Tumskiego odbędzie się jutro, 5 października. Jako pierwsi na trasę wyruszą najmłodsi biegacze. Już o godz. 9.30 wystartuje bieg dziewcząt do lat 10 na dystansie 1200 metrów. 10 minut po dziewczętach pobiegną ich rówieśnicy. Wszystkie biegi na dystansie 1200 metrów będą startować co 10 minut. Już o godz. 10.45 odbędzie się pierwsza część dekoracji (biegi I-VI). Kolejne biegi dla szkół gimnazjalnych ruszą o godz. 11.15, a dekoracja tych kategorii odbędzie się o 12.

Na dystansie 1200 metrów wystartują także dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych, natomiast ich rówieśnicy pobiegną na dystansie dwukrotnie dłuższym, czyli 2400 metrów. Dekoracja najstarszych kategorii wiekowych i zakończenie imprezy zaplanowane są około godz. 13.30.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajmą miejsca na podium, otrzymają medale i nagrody rzeczowe, a za zajęcie miejsc od 4. do 6. młodzi sportowcy otrzymają pamiątkowe dyplomy.Wszystkie biegi odbędą się na trasie wytyczonej na płockiej starówce. Meta i start usytuowane będą na Starym Rynku, a zawodnicy pobiegną ulicami: Kazimierza Wielkiego, Okrzei, Zduńską, ponownie wbiegną na Stary Rynek, potem Grodzką, Teatralną i Małachowskiego. W związku z zawodami kierowców czekają utrudnienia w ruchu w rejonie starego miasta.

Natomiast w niedzielę, 14 października odbędzie się „Tumska Dycha”, czyli bieg dla dorosłych, którego start i meta usytuowane będą także na Starym Rynku, a trasa wiedzie nadbrzeżem Wisły. Limit 300 zawodników został już wyczerpany.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU