REKLAMA

Młody płocki pianista na podium

REKLAMA

Michał Drętkiewicz, uczeń klasy fortepianu prof. Mariusza Tytmana w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia, zdobył pierwszą nagrodę podczas III Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego w Szczecinie.

Zachodniopomorski Konkurs Pianistyczny odbywa się co dwa lata. Impreza ma zasięg ogólnolpolski i przyciąga czołówkę polskiej młodzieży pianistycznej. Michał Drętkiewicz startował w najmłodszej grupie (klasy I-II szkół muzycznych II stopnia) – należał do najmłodszych uczestników Konkursu. Nie przeszkodziło mu to w zdobyciu I Nagrody, z najwyższą punktacją ze wszystkich uczestników Konkursu, co bardzo podkreślali członkowie Jury pod przewodnictwem prof. Waldemara Andrzejewskiego (Akademia Muzyczna w Poznaniu).

Oprócz tego sukcesu, Michał otrzymał również Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Nagrodę Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków, w formie koncertu promocyjnego we Wrocławiu. Szczególną i niezwykle atrakcyjną nagrodą była możliwość nagrania w studiu Polskiego Radia Szczecin.To nie pierwsze wyróżnienia młodego płockiego artysty. Michał jest ubiegłorocznym laureatem Nagrody Prezydenta Miasta Płocka za szczególne osiągnięcia artystyczne, a pod koniec ubiegłego roku zdobył II Nagrodę na prestiżowym Konkursie Pianistycznym im. Haliny Czerny-Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku.

Już wkrótce, 16 maja, Michała zobaczymy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach koncertu „Płockie Talenty”, na którym zaprezentuje część I Koncertu fortepianowego Edvarda Griega.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU