Mistrzowska Sanda [ZDJĘCIA]

REKLAMA

To był świetny rok dla zawodników klubu sportowego Sanda Płock. Wojownicy z Płocka wywalczyli pokaźny worek medali na mistrzostwach Polski, Europy i w krajowym pucharze.

Klub Sanda Płock istnieje od jedenastu lat, a od 2006 roku funkcjonuje jako Uczniowski Klub Sportowy Sanda Płock. Treningi prowadzone są w dwóch oddzielnych grupach wiekowych: 6-8 lat i 9-13 lat. Druga grupa ćwiczących to młodzież od 14. roku życia. Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej nr 17 przy ul. Miodowej w Płocku.

PowiązaneTematy

– Sanda jest stylem walki, wywodzącym się z kung-fu, łącząc w sobie elementy kickboxingu, zapasów i judo – tłumaczył Piotr Paśnik z klubu Sanda Płock. – Posiadamy silną kadrę zawodników, którzy od kilku lat zdobywają medale na zawodach ogólnopolskich oraz międzynarodowych w Wushu i Kickboxingu. Obecnie zajęcia prowadzą trenerzy Piotr Paśnik i Konrad Górecki – dodał.

Klub podsumował kończący się sezon 2013. Jego zawodnicy wywalczyli 23 medale na najbardziej prestiżowych imprezach w Polsce i Europie, w tym jedenaście złotych, osiem srebrnych i cztery brązowe krążki. Na szczególne wyróżnienie zasługują osiągnięcia zawodników: Dagmary Tchorek, której największym osiągnięciem jest zdobycie mistrzostwa Europy w kickboxingu, oraz Mateusza Dymka – mistrza Polski w dwóch formułach kickboxingu: Light Contact i Kick Light. Dymek został wybrany najlepszym zawodnikiem kick light na mistrzostwach Polski kadetów.

Zawodnicy klubu Sanda Płock wywalczyli:

Podczas mistrzostw Polski:

– 5 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe medale w wushu,
– 2 złote, 1 srebrny medal w kickboxingu.

Podczas mistrzostw Europy:

– 2 srebrne medale w wushu,
– 1 złoty medal w kickboxingu.

W pucharze Polski:

– 4 złote medale, 2 srebrne, 1 brązowy krążek w kickboxingu,
– 3 złote i 1 srebrny w wushu.

Klub prowadzi nabór do grup dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Szczegóły na www.sanda.prv.pl.