REKLAMA

Mistrzowska sanda. Mateusz Dymek mistrzem Polski

REKLAMA

Kolejny sukces zawodnika uczniowskiego klubu sportowego Sanda Płock. Mateusz Dymek, tydzień po zdobyciu tytułu Mistrza Polski w kickboxingu w formule kick-light, wywalczył kolejne mistrzostwo kraju – tym razem w formule light-contact.

Zawodnik płockiego klubu wygrał cztery pojedynki z rzędu podczas mistrzostw Polski w kickboxingu. W zawodach, rozegranych w ostatnich dniach marca, wzięło udział 300 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Były one organizowane przez CSW Champion Lubawa.

PowiązaneTematy

Mateusz wystartował w kategorii wagowej do 57 kilogramów, a więc jednej z najliczniej obsadzonych. Do walki o złoto w tej kategorii stanęło aż 16 zawodników. Mateusz Dymek wygrał cztery pojedynki z rzędu, zdobywając kolejny złoty krążek. Sukces ten sprawił, iż młody zawodnik zapewnił sobie miejsce w składzie kadry narodowej na 2014 rok.

Wynik ten nie byłby możliwy do uzyskania, gdyby nie doping najbliższych. Z narożnika Mateusza wspierali go tata – Marek Dymek, trener Piotr Paśnik i największa fanka, mama – Wiesia Dymek.