REKLAMA

Mistrzostwa Polski w biegach z przeszkodami odbędą się w pobliżu Płocka

REKLAMA

Na początku września w Radotkach koło Płocka odbędą się II Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Zapowiada się ostra rywalizacja, połączona z dobrą zabawą, zalana litrami adrenaliny.

7 i 8 września niedaleko Płocka odbędzie się druga edycja Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Tym razem odbędą się one w Osadzie Młynarza w Radotkach, dobrze znanej zawodnikom z imprezy Adrenaline Rush. Zawody te zorientowane są ̨na rozwój i promocję sportów przeszkodowych, opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torów przeszkód.

– Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca, tak w skrócie można określić tę edycję! Na przestrzeni ostatnich lat widzimy, jak zainteresowanie OCR-em rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna. Zainteresowanie polskim OCR-em wykazują również topowi europejscy zawodnicy, Thibault Debusschere, Mistrz Europy na dystansie standard z roku 2018 i uczestnik zeszłorocznych MP 2018 zapowiedział już swoją obecność na II Mistrzostwach Polski OCR w Radotkach – zachęcają organizatorzy.

Ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski OCR w Gdyni zarejestrowały udział 500 zawodników serii elite i kategorii wiekowych na dwóch dystansach oraz 300 fali Open. Podczas II edycji, organizatorzy spodziewają się około 800 zawodników z Polski i kilku reprezentantów Europy.

Dodatkowo, w każdym dniu mistrzostw zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować oraz bieg KIDS, w podziale na kategorie wiekowe dzieci. W falach Open organizatorzy przewidują kolejnych 500 uczestników.

Biegi w ramach Mistrzostw Polski OCR 2019:

7 września

  • 5 km / dystans krótki – bieg z 40 przeszkodami (seria elite/kat. wiekowe)
  • Sztafeta drużynowa / 8 km bieg z 60 przeszkodami (sztafeta żeńska/męska/mix)

8 września

  • 12 km / dystans długi – bieg z 60 przeszkodami (seria elite/kat. wiekowe)
  • Kids / bieg dla dzieci (7-8 września)
  • Open / bieg otwarty na dystansie 5 i 12 km bieg (7-8 września)

Co zrobić, żeby wziąć udział?

Aby wystartować w kategoriach mistrzowskich elite w dwóch głównych biegach (5 km i 12 km), wymagane jest zdobycie kwalifikacji, czyli osiągnięcie odpowiedniego miejsca/wyniku w rankingu Ligii OCR Polska po ostatnim biegu ligowym przed MP. Kwalifikuje się 60 pierwszych mężczyzn i 30 pierwszych kobiet z rankingu oraz 3 pierwszych mężczyzn z fali elite i 3 pierwsze kobiety z fali elite z zawodów biegów partnerskich.

W każdym z wymienionych dystansów startuje kategoria wiekowa, która takich kwalifikacji nie wymaga, a podczas samego wyścigu rządzi się tymi samymi prawami i zasadami. Te zasady to m.in. system opaskowy i wymóg pokonania przeszkody samodzielnie.

Ilość prób jest nieograniczona, a w przypadku braku możliwości jej pokonania, zawodnik traci opaskę, co eliminuje go z walki o medale/podium. Uczestnicy bez opaski dalej biorą udział w zawodach, kontynuując pokonywanie trasy, natomiast ich rezultat klasyfikuje ich poza zawodnikami, którzy opaski do mety doniosą.

W serii Open oraz Kids dozwolone jest pomaganie, a za niepokonanie przeszkody przewidziane są zadania karne. Serie Open rozgrywane na każdym z dwóch dystansów będą dedykowane poszczególnym biegom partnerskim.Podczas Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych – w ramach startu w odrębnych seriach – wyłonieni zostaną również najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych, ale bez prawa mianowania tych zawodników Mistrzami Polski. W klasyfikacji tej będą się liczyć tylko czasy zawodników fal wiekowych.

W trakcie wydarzenia rozegra się również finałowa rywalizacji Ligii OCR, bieg na dystansie 12 km traktowany jest jako ostatni, finałowy bieg ligowy. Zawodnicy, którzy startują w tym biegu w fali elite i w fali kat. wiekowej, otrzymują punkty zliczane do klasyfikacji ligi zarówno w kategorii indywidualnej, jak i drużynowej.

Nowością podczas tegorocznych Mistrzostw jest Sztafeta drużynowa, czyli rywalizacja trzyosobowych zespołów na 8 km odcinku trasy podzielonej na etap biegowy, siłowy, techniczny oraz odcinek specjalny – pokonywany wspólnie przez 3 zawodników.

Doskonałe miejsce i najlepsi specjaliści od OCR

Terenem rywalizacji podczas II Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych jest malownicza dolina rzeki Skrwy, trasa przebiega przez tereny leśne oraz polany. Miasteczko zawodów, ulokowane w Osadzie Młynarza, otoczone jest polanami dedykowanymi poszczególnym biegom partnerskim, na których znajdą się ich najbardziej spektakularne przeszkody.

Organizatorzy zapowiadają wysoki poziom rywalizacji, a to dzięki udziałowi topowych organizatorów biegów OCR w Polsce oraz producentów sprzętu. Swój udział potwierdzili: Adrenaline Rush OCR, Armagedon Active, Barbarian Race, Biegun OCR, Destroyer Race, Runaway, Runmageddon, Vikings Run, Extreme Construction,NASC i Raptoring. Mistrzostwa wesprą również osoby prywatne. Kasprzyk Construction wyraził już chęć udziału w wydarzeniu poprzez dostarczenie profesjonalnych zestawów przeszkód.

Organizatorem Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Osada Młynarza i Adrenaline Rush OCR.

Rejestracja i zapisy na wydarzenie organizowane są przez firmę B4sport. W przypadku jakichkolwiek pytań, dotyczących rejestracji należy przesyłać zapytania na adres: kontakt@b4sport.pl.

Regulamin zawodów oraz zapisy dostępne są na stronie B4sport.

Szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych OCR POLSKA 2019 można znaleźć również na profilu facebookowym imprezy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU