W ostatni weekend września Radotki ponownie staną się centrum biegów przeszkodowych w Polsce. To właśnie tutaj, w malowniczo położonej Osadzie Młynarza, odbędą się Mistrzostwa Polski OCR 2025. Organizatorzy zapowiadają wyjątkowe trasy, atmosferę sportowego święta i atrakcje dla całych rodzin.
Naturalny teren i magia miejsca
– Teren w Radotkach to polodowcowa dolina, pełna pagórków, bagien i starorzeczy. Sama natura tworzy część przeszkód, a przy tym ma swoją pozytywną energię, którą czują uczestnicy – mówi Mieszko Ogończyk-Mąkowski, gospodarz Osady Młynarza.
Reklama
To właśnie unikalna topografia i centralne położenie zdecydowały, że Mistrzostwa Polski OCR po raz drugi odbędą się w tym miejscu – poprzednio miało to miejsce w 2019 roku. Wydarzenie będzie dwudniowe, zaplanowano je na 27 i 28 września.
Zawodowcy i amatorzy
W programie przewidziano starty na różnych dystansach:
- 400 m tor przeszkód – dynamiczne zmagania wymagające siły i koordynacji,
- 3 km i 12 km – biegi główne Mistrzostw,
- 7 km sztafety trzyosobowe,
- Bieg Adrenaline Rush „Wybiegaj Marzenia” – dla amatorów, z uproszczonym regulaminem i przeszkodami, które można zastąpić… dziesięcioma pajacykami.
– To bieg dla fanu, świetnej zabawy i poczucia klimatu mistrzostw. Każdy kończy zawody z medalem, koszulką i satysfakcją – podkreśla organizator.
Sportowe emocje dla całych rodzin
Mistrzostwom towarzyszyć będzie rodzinny piknik. W programie znalazły się animacje, muzyka i ognisko. Ważne miejsce zajmą również starty dzieci – od 7. roku życia.
– Biegi przeszkodowe rozwijają się dynamicznie, a wśród najmłodszych popularność zdobywa sport ninja. Chodzi o to, by oderwać dzieci od ekranów i poprawić ich sprawność – tłumaczy Mieszko Ogończyk-Mąkowski.
Trasa łącząca dwie gminy
Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa także z powodu nowego przebiegu trasy. Po raz pierwszy część biegu zostanie poprowadzona poza Doliną w Radotkach – do pobliskich Kobiernik w gminie Stara Biała.
– Powstanie tam most przez rzekę Skrwę, a zawodnicy przebiegną malowniczym płaskowyżem z widokiem na całą dolinę. Symbolicznie bieg połączy dwie gminy: Brudzeń Duży i Starą Białą – wyjaśnia organizator.
Sport jako droga do zmiany
Hasło towarzyszącego biegu „Wybiegaj marzenia” nie jest przypadkowe.
– Poprzez sport uczymy się, że nie ma problemów nie do pokonania. Trudności są w naszych głowach, a satysfakcja na mecie zostaje z uczestnikami na długo – podsumowuje Mieszko Ogończyk-Mąkowski.
Mistrzostwa Polski OCR odbędą się w dniach 27-28 września 2025 roku w Osadzie Młynarza w Radotkach. Organizatorzy zapraszają zarówno zawodników, jak i kibiców, obiecując niezapomniane przeżycia w sercu „Szwajcarii Mazowieckiej”.














![Płoccy bibliotekarze zapraszają na Piknik Patriotyczny [WSTĘP WOLNY]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Piknik-360x180.jpg)





![Autorytet czy kolega? Uczniowie szczerze o nauczycielach [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/staszic_nauczyciele-360x180.jpeg)

![„Czy studia są jeszcze potrzebne?” – młodzież ze Staszica rozmawia o przyszłości [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/05/staszic_studia-360x180.jpeg)

![Uczennice z Gąbina wśród najlepszych grafików młodego pokolenia w Polsce [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/04/vektor_staszic-360x180.jpeg)




![Półkolonie na sportowo. Wakacje z Fundacją ORLEN [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/08/futbolgang2025-12-360x180.jpg)






![Żeglarskie emocje w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/06/Regaty-Puchar-Orlenu-JP-czerwiec-2026-9-360x180.jpg)








