REKLAMA

Minimaraton w środowy wieczór

REKLAMA

Minimaraton filmowy w Muzeum Żydów Mazowieckich zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy przygotowali trzy filmy, wszystkie oparte na motywach żydowskich. Będzie można je obejrzeć już 12 lutego o godzinie 18.

Pierwszy zapowiadany obraz to „Batman na przejściu granicznym” z 2012 roku. Jedenastominutowa historia opowiada o dwóch sześcioletnich chłopcach. Reżyser filmu jest Izraelczyk Rafael Balulu.

PowiązaneTematy

Następny z filmów to pięciominutowa „Katarzyna Wielka” z 2011 roku. Tu z kolei widzowie poznają młodą kobietę z Mołdawii, która odpowiada na atrakcyjne ogłoszenie o pracy za granicą. Jest to reżyserski debiut Anny Kunstman.

Ostatnim z pokazanych dzieł, będzie ponad półgodzinny film, zatytułowany „Pobożna” z roku 2011. Opowiada o życiu siedmiu kobiet z Nowego Jorku i New Jersey, starających się pogodzić swoją odmienną seksualność z tradycyjnie ortodoksyjnym judaizmem. Ten obraz wyreżyserowały dwie dziennikarki: Diany Neille i Sany Gulzar.

Wszystkie trzy filmy pokazane były szerokiej widowni na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Żydowskie Motywy”. Wstęp na minimaraton do Muzeum Żydów Mazowieckich przy ulicy Kwiatka 7 jest wolny.