Miliony na szpital i powiatowe drogi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kolejne miliony dla Płocka i okolicznych miejscowości. Podczas piątkowej konferencji prasowej marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik, powiedział o nowych inwestycjach, które realizowane będą w szpitalu na Winiarach oraz na terenie województwa – w tym w naszym powiecie. Ich wartość przekroczy 100 mln zł.

Dzięki środkom zewnętrznym, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego powstała nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego. Jak poinformowano podczas konferencji, zakupiono nowe wyposażenie, w tym najnowszej generacji rezonans magnetyczny.

– Rezonans to nie tylko skrócenie czasu oczekiwania na diagnostykę, to też możliwość otwarcia się na szeroki zakres zastosowań klinicznych – mówił podczas konferencji szef samorządu województwa. – Dzięki niemu, pacjenci nie są narażeni na szkodliwe dla zdrowia promieniowanie, z którym mamy do czynienia w innych technikach obrazowania, jak tomografia komputerowa czy RTG – dodał Struzik.

Zrealizowany projekt kosztował ponad 5,6 mln zł, z czego prawie 4 mln pochodziły z Ministerstwa Zdrowia. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 1,4 mln zł. Jak przekonywał Adam Struzik, każda złotówka przeznaczona na ten cel została wydana niezwykle racjonalnie.

Inwestycja, realizowana w ramach programu zwalczenia chorób nowotworowych Ministerstwa Zdrowia, poza remontem pracowni pozwoliła na jej kompletne wyposażenie.

– Nowoczesna pracownia uruchomiona w tym roku pozwala nam zwiększyć zakres, rodzaj i liczbę badań rezonansem – mówił obecny podczas konferencji Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. – W ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 40 badań rezonansem dziennie. To jedno z podstawowych badań, które wykonuje się w szpitalu – dodał.

Jak przekonywał Kwiatkowski, zakup sprzętu nie byłby możliwy bez dotacji. – To przyczyni się do podniesienia jakości naszych usług – zapewniał.

Drugim tematem poruszonym podczas konferencji były inwestycje drogowe. 100 mln złotych trafi na budowę arterii powiatowych.  – Mazowsze potrzebuje bezpiecznych i komfortowych dróg – podkreślał Adam Struzik, marszałek województwa. – Inwestycje takie jak przebudowa dróg, to wyzwanie dla każdego samorządu. My chcemy pomóc – deklarował.

Według badań Głównego Urzędu Statystycznego z 2015 roku, ma Mazowszu występuje blisko 14 tys. km dróg powiatowych. Duża część z nich wymaga jednak przebudowy. Dlatego padł pomysł przeznaczenia dużych środków na ten cel. Wystartuje konkurs, w którym powiaty, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, będą mogły realizować projekty drogowe – także w partnerstwie z innymi samorządami.

Plan jest taki, by inwestycje realizować w dwóch naborach – po 50 mln zł każdy. Pierwszy z nich rozpocznie się 1 października i potrwa do końca miesiąca. Kolejny wystartuje w latach 2018-2019.

– Bez wątpienia drogi na terenie powiatu potrzebują przebudowy – mówił Mariusz Bieniek, starosta powiatu płockiego. – Takich ulic jest dużo, postaramy się wytypować te, w których prace są najbardziej potrzebne – dodał.

Konkurs dotyczy dróg o istotnym znaczeniu dla rozwoju całego regionu. Obejmie zatem m.in. takie przedsięwzięcia, które będą przyczyniały się także do rozwoju miejsc pracy.

Podziel się:

3 komentarze

  1. A co będzie z chodnikiem przed portiernią oddział okulistyki i dermatologii? Praktycznie to tor przeszkód, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych na wózku. Chodnik przy postoju taxi to zkład żwiru, pozostałe trzy dojścia, to wystające płyty zniszczone przez korzenie drzew. Może dyrektor szpitala spojrzy “na swoje” podwórko i zadba o to, aby pacjent jednak dojechał lub doszedł bezpiecznie do szpitala. Pozdrawiam. 😱

  2. Niech oni zaczną płocczanom mieszkania przyznawać, bo rodziny kilkanaście lat czekają, tylko potrafią czyścić Stare Miasto i apartamentowce stawiać oczywiście na sprzedaż, wiadomo-dla własnych korzyści!!!!

  3. o prosze 3 lata temu peserel nie mial milonow na drogi jak zobaczyl ze ma w sondażach po ledwie 5 % to i milony znalazly sie na drogi powiatowe na szpitale przed wyborami to nawet sami bede biegac z workami i lepic to co przez tyle lat zaniedbali … ludzie ocknijcie sie …..

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji