W nowej edycji teleturnieju „Va Banque” wystąpił m.in. mieszkaniec powiatu płockiego, Łukasz Jędrzejewski. Jak poszło nauczycielowi historii w programie, sprawdzającym wiedzę?
„Va Banque” to teleturniej, który emitowany był na antenie TVP2 od 1 marca 1996 do 26 maja 2003. Prowadził go wówczas Kazimierz Kaczor. Program ponownie pojawił się w styczniu 2020 roku, tym razem w rolę prowadzącego wcielił sie Przemysław Babiarz.
Uczestnicy muszą popisać się w teleturnieju wiedzą i refleksem. Troje zawodników odpowiada na pytania, wybierając je z 6 kategorii tematycznych i kwotowych. Charakterystycznym elementem programu jest to, że „pytania” zapisane są na tablicy w formie zdań twierdzących, a zadaniem uczestnika jest podanie odpowiedzi w formie pytania. W finale wszyscy uczestnicy dostają to samo pytanie, ale wcześniej muszą obstawić stawkę z kwoty, którą zgromadzili w dwóch rundach.
W programie wyemitowanym 25 marca wystąpił m.in. pochodzący z Goślic pan Łukasz, który jest nauczycielem historii w Bielsku (pow. płocki) i, jak zdradził, od wielu lat honorowym krwiodawcą. Jak poszło mu w teleturnieju? Odcinek z jego udziałem można obejrzeć na VOD.TVP.pl.



















![Kolejna edycja Urbexomanii. Co przygotowano i czym jest prawdziwy urbex? [PODCAST]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2026/08/urbex-360x180.jpeg)













![Najlepsi żeglarze rywalizowali w Płocku na Mistrzostwach Polski klasy Micro – ORLEN Cup [ZDJĘCIA]](https://petronews.pl/wp-content/uploads/2025/09/Regaty-ORLEN-Cup-Mistrzostwa-Polski-Micro-2025-15-360x180.jpg)










