REKLAMA

Mieszkańcy proszą o nowy parking. I mają plan

REKLAMA
Mieszkańcy bloku przy Batalionów Chłopskich zostali niedawno zaskoczeni zabraniem kilku miejsc postojowych na przystanek komunikacji miejskiej. Miejsc kilka, ale bardzo cennych, bo na tym osiedlu jest ich jak na lekarstwo. Lokatorzy jednak nie poddają się i przedstawiają swój pomysł na rozwiązanie sytuacji.

O parkingu, a właściwie jego braku, już pisaliśmy na łamach PlockCafe. Imprezy w Orlen Arenie, wąskie uliczki, lokale usługowe a teraz jeszcze przystanek autobusowy sprawiły, że mieszkańcy mają ogromny problem z zaparkowaniem. Doszły do tego również trudności z wyjechaniem z parkingu, ponieważ autobusy, zatrzymujące się przy przystanku powodują korek, uniemożliwiający swobodny i bezpieczny wyjazd.

Dlatego mieszkańcy bloku przy Batalionów Chłopskich zmobilizowali się i złożyli petycję do prezydenta Płocka, a do wiadomości jego zastępcy i Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, o wykonanie parkingu w miejsce terenu zielonego, znajdującego się tuż przy ulicy.

Teren ten był kiedyś małym placem zabaw, ale od dawna nie ma już tam żadnych urządzeń. Nie ma tam właściwie niczego oprócz trawy i paru drzew. Miejsce na parking wręcz idealne, pozwoliłoby też na swobodny i bezpieczny wyjazd w ulicę Wolskiego. Można nawet zaplanować miejsca postojowe w taki sposób, żeby nie wycinać drzew.

A jak mieszkańcy uzasadniają swój wniosek? Oto fragment petycji, którą podpisały 92 osoby z bloków przy Batalionów Chłopskich 9, Łukasiewicza 30 i Wolskiego 12.

W naszym mieście, a konkretnie na naszym osiedlu – Wielka Płyta, przybywa mieszkańców, a miejsca parkingowe są nam zabierane. To niedorzeczne! Twierdzenie, że można parkować na parkingu piętrowym przy Orlen Arenie nie jest rozwiązaniem problemu. Nie ma tam żadnej ochrony, a poza tym nikomu nie jest na rękę, żeby wracać z parkingu do domu – np. z ciężkimi zakupami, z małymi dziećmi itp., przy czym do pokonania mieć ruchliwą (i zakorkowaną, tym bardziej odkąd tuż obok zatrzymują się autobusy) ulicę.

Propozycja złożona przez zarządców parkingu piętrowego z informacją o możliwości stworzenia tam parkingu dozorowanego, a także miesięcznej płatności za tę usługę 130 zł też uważam za absurd! Osoby, wynajmujące garaże piętrowe przy ulicy Rutskich 7 płacą w granicy od ok. 80 zł miesięcznie za garaż, gdzie miejsce jest pod dachem, zamykane, jest prąd, oświetlenie, kamery i dozór ochrony przez 24 godziny. Zostawianie samochodów, które stanowią nasz majątek osobisty, w miejscu nieoświetlonym i niestrzeżonym jest absolutnie niemożliwe.Dlatego szukamy miejsc parkingowych pod oknami, tak, żeby móc widzieć swoje auto i w razie problemów zainterweniować oraz najzwyczajniej w świecie mieć bliskie i wygodne dojście do mieszkania. Biorąc pod uwagę, że w naszym bloku (Batalionów Chłopskich 9) jest 100 mieszkań i w każdym choć jedno auto (szacunkowo, bo w jakimś lokalu może nie być ani jednego, ale w innym są dwa lub nawet trzy pojazdy), potrzebne jest 100 miejsc parkingowych. I to minimum, bo trzeba uwzględnić też fakt, że samochodów przybywa popołudniami, kiedy miłośnicy tańca korzystają z usług blisko sąsiadującej z naszym blokiem szkoły tańca. Kiedy natomiast weźmie się pod uwagę imprezy sportowe, odbywające się na Orlen Arenie i licznie przybywających na nie zmotoryzowanych miłośników sportu, to wniosek jest prosty – parkowanie w naszej okolicy graniczy z cudem!!!

Biorąc zatem pod uwagę trudną sytuację parkingową mieszkańców bloku przy ul. Batalionów Chłopskich 9, jak również przy ulicy ul. Łukasiewicza 30 i ul. Wolskiego 12, chcemy przedstawić pewną logiczną i praktyczną propozycję. Istnieje możliwość poszerzenia istniejących parkingów, poprzez zagospodarowanie terenu zielonego przed blokiem na Batalionów. Kiedyś bawiły się tu dzieci, jednak teraz korzystają one z placu zabaw od strony osiedla. Poza tym, chyba żaden rodzic nie chce, żeby jego dziecko bawiło się tuż przy ruchliwej ulicy, natomiast każdy kierowca zgodzi się, że dodatkowe miejsca parkingowe są tu niezbędne.

Liczymy na pozytywne przeanalizowanie naszej propozycji.

Czy prośba i propozycja mieszkańców zostanie uwzględniona? Już wkrótce przekonamy się, jaka będzie odpowiedź w tej sprawie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU