REKLAMA

Memoriał zakończony – Polacy przegrali, ale… [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Od 6 do 8 września odbywała się w Orlen Arenie XI edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Pomimo porażki w ostatnim meczu z Rosją, turniej wygrała polska drużyna.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to siatkarski turniej towarzyski między czterema reprezentacjami różnych krajów, w tym Polski, który odbywa się od 2003 roku. Organizuje go Fundacja Huberta Jerzego Wagnera, aby uhonorować znanego trenera, a także pomóc reprezentacji Polski mężczyzn w piłce siatkowej w przygotowaniu się do sezonu.

Przez pierwsze lata impreza odbywała się w Olsztynie, teraz odwiedza różne polskie miasta, w tym Iławę, Ostródę, Łódź czy Katowice. W ubiegłym roku, spośród dziesięciu kandydatur, na miasto rozgrywania jubileuszowej edycji Memoriału Wagnera została wybrana Zielona Góra. Oprócz reprezentacji Polski wzięły w niej udział reprezentacje Niemiec, Iranu i Argentyny.Tegoroczna edycja zgromadziła w płockiej Orlen Arenie drużyny z Polski, Rosji, Niemiec i Holandii. Nasi rodacy spisali się świetnie, pokonując najpierw 3:1 Holandię i 3:0 Niemcy. Dzisiejsi ich przeciwnicy, Rosjanie, wygrali 3:0 z Niemcami, przegrali natomiast z Holandią 0:3. Siatkarze z Niemiec wygrali dzisiaj z Holandią 3:1, ale nie pomogło im to w ostatecznej klasyfikacji – zajęli czwarte miejsce, ich przeciwnicy zakończyli memoriał na miejscu trzecim. Natomiast w ostatnim meczu Memoriału Wagnera w Orlen Arenie Polacy przegrali z Rosją 1:3. Pomimo tego, polscy siatkarze wygrali cały turniej, co dało im piąte zwycięstwo w historii tej imprezy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU