REKLAMA

Melania Trump pojawiła się w płockiej szkole

REKLAMA

„Znany język obcy” – pod takim hasłem odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków obcych w Zespole Szkół nr 5 w Płocku. Podczas wydarzenia można było zobaczyć m.in. Melanię Trump, rosyjską rodzinę walczącą z upartą rzepą, czy też cieszyć ucho utworami wykonywanymi przez uczniów.

Europejski Dzień Języków Obcych ma w swym założeniu promować różnorodność kulturową i poznawanie języków obcych.

– Nic tak nie ułatwia życia i nie ma tak dużego wpływu na nie, jak znajomość języków obcych – mówili organizatorzy wydarzenia.

fot. Wiktor Pleczyński

Trzeci rok z rzędu w płockim Zespole Szkół nr 5 odbywa się Europejski Dzień Języków Obcych. Pomysłodawczyniami akcji są pani Martyna Florkowska-Kardasz oraz pani Justyna Pająk-Jaroszewska, które razem pisały wniosek o pozyskanie środków unijnych na kursy dla nauczycieli języków obcych w ramach programu Erasmus+. We wniosku tym, Europejski Dzień Języków Obcych został zapisany, jako jedna z inicjatyw, która pojawi się w życiu szkoły. W tym roku organizacją  wydarzenia zajmował się pan Marek Pietrzak. Trzeba też pamiętać, że wielu nauczycieli włożyło bardzo dużo wysiłku i poświęcenia w to zadanie, szczególnie biorąc pod uwagę zbliżające się egzaminy, święta i codzienny natłok zajęć w szkole. Podczas wydarzenia przeprowadzono wiele ciekawych konkursów, można też było podziwiać przygotowane przez uczniów występy.

14 grudnia od godz. 8 rano uczniowie wykonywali różne ciekawe zadania, związane z językami obcymi. Trzyosobowe zespoły, reprezentujące poszczególne klasy, przechodziły od stanowiska do stanowiska i pokazywały swoją znajomość obcych języków i krajów, za co w nagrodę czekały na nich słodycze.

Po etapie zadań, przyszedł czas na występy. Uczniowie przygotowali piosenki w wielu językach, walczyli z łamańcami językowymi w języku niemieckim, francuskim, angielskim i rosyjskim.

Zainscenizowano również „Rzepkę” Juliana Tuwima – nietypowo, bo w języku rosyjskim.Zorganizowano również pokaz mody z udziałem znanych osobistości, takich jak Melania Trump (żona prezydenta USA), Roger Federer (szwajcarski tenisista), Maria Sharapova (rosyjska tenisistka), Marco Reus (niemiecki piłkarz) czy Heidi Klum (niemiecka modelka). 

fot. Wiktor Pleczyński

Przeprowadzono także bardzo ciekawy quiz z wiedzy o Europie, w którym mógł wziąć udział każdy, kto posiadał telefon z dostępem do internetu. Quiz został przygotowany na stronie internetowej, na której każdy chętny mógł się zalogować. Wszyscy jednocześnie odpowiadali na jedno pytanie po drugim, zdobywając punkty. Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem rywalizowali w trafności oraz szybkości odpowiedzi.

Wydarzenie zakończyło się o godzinie 11.30. Można śmiało stwierdzić, że dzięki obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzi ludzie mają okazję lepiej poznać różne kultury naszego kontynentu i rozbudzić w sobie chęć do nauki języków obcych, przy okazji dobrze się bawiąc.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU