Zamknij

Medale dla płockiego klubu podczas Pucharu Polski

12:42, 26.11.2021 Redakcja Aktualizacja: 12:59, 26.11.2021
Skomentuj

Płocki klub Fight MZOS reprezentowany był na Otwartym Pucharze Polski Muay thai IFMA 2021 przez trzech zawodników. Wszyscy wrócili z medalami!
Od 12 do 14 listopada w Białymstoku odbywał się Otwarty Puchar Polski Muay thai IFMA 2021. Z płockiego klubu FIGHT MZOS w zawodach wystartowało trzech zawodników: tegoroczny Mistrz Polski Antek Więczkowski, Oliwier Berdański i Bartosz Szałański. Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami. Antek Więczkowski zdobył złoto. W walce finałowej (kadet 14-15 lat - 57kg) pokonał przed czasem w drugiej rundzie Konrada Majewskiego z WBT Białegostoku.
- Potwierdził tym, że jest najlepszym zawodnikiem w tej kategorii w Polsce - mówi z dumą trener, Wojciech Burdanowski. - Antek dostał powołanie do kadry Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Tajlandii. Niestety, z powodu pandemii z Polski będę tam tylko wysłani juniorzy i seniorzy - dodaje.
Srebrny medal w kategorii junior 16-17 lat - 75 kg zdobył Oliwer Berdański, w półfinale pokonując zawodnika Kacpra Pieprzaka ze Szkoły Walki Urban. Niestety, do walki finałowej Oliwier nie był w stanie wyjść z powodu kontuzji nogi. Brązowy medal zdobył Bartosz Szałański w kategorii 12-13 lat - 52 kg. W półfinale, po bardzo wyrównanym pojedynku, przegrał na punkty z Karolem Wójcikiem z klubu Fight Point Biała Podlaska.
- Ogólnie wyjazd uważam za bardzo udany, zdobyliśmy trzy medale na trzech startujących, to dobry wynik - podsumowuje Wojciech Burdanowski.
Trener zaprasza również na treningi Kickboxing/Muay thai do Sali Sportowej MOSIR pl. Dąbrowskiego 2a. W poniedziałki, środy i piątki w godz. 16-17.30 ćwiczy grupa zaawansowana, natomiast we wtorki w godz. 16-17 grupa dzieci, a w godz. 17-18 grupa początkująca. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 692-848-460. Przypomnijmy, że Wojciech Burdanowski posiada czarny pas: 5 dan Kick boxing WKA, 3 dan Kick boxing WKU, 2 dan Kick boxing WAKO, 1 dan Taekwondo WTF, 3 Dan UFR. Stoczył około 100 walk amatorskich w kickobixingu, taekwondo, sandzie i w karate. W K1 stoczył 3 walki, z czego nie przegrał żadnej, a 2 wygrał przez TKO. Zdobył Zawodowe Mistrzostwo Europy w K1 Federacji UFR (2012) oraz Federacji WKL (2018). Jest trenerem 2 klasy boksu, a także instruktorem sportu m.in. o specjalizacji: kick boxing, boks czy muay thai.