REKLAMA

Medale dla płockiego klubu podczas Pucharu Polski

REKLAMA

Płocki klub Fight MZOS reprezentowany był na Otwartym Pucharze Polski Muay thai IFMA 2021 przez trzech zawodników. Wszyscy wrócili z medalami!

Od 12 do 14 listopada w Białymstoku odbywał się Otwarty Puchar Polski Muay thai IFMA 2021. Z płockiego klubu FIGHT MZOS w zawodach wystartowało trzech zawodników: tegoroczny Mistrz Polski Antek Więczkowski, Oliwier Berdański i Bartosz Szałański. Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami.

Antek Więczkowski zdobył złoto. W walce finałowej (kadet 14-15 lat – 57kg) pokonał przed czasem w drugiej rundzie Konrada Majewskiego z WBT Białegostoku.

– Potwierdził tym, że jest najlepszym zawodnikiem w tej kategorii w Polsce – mówi z dumą trener, Wojciech Burdanowski. – Antek dostał powołanie do kadry Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w Tajlandii. Niestety, z powodu pandemii z Polski będę tam tylko wysłani juniorzy i seniorzy – dodaje.

Srebrny medal w kategorii junior 16-17 lat – 75 kg zdobył Oliwer Berdański, w półfinale pokonując zawodnika Kacpra Pieprzaka ze Szkoły Walki Urban. Niestety, do walki finałowej Oliwier nie był w stanie wyjść z powodu kontuzji nogi.

Brązowy medal zdobył Bartosz Szałański w kategorii 12-13 lat – 52 kg. W półfinale, po bardzo wyrównanym pojedynku, przegrał na punkty z Karolem Wójcikiem z klubu Fight Point Biała Podlaska.– Ogólnie wyjazd uważam za bardzo udany, zdobyliśmy trzy medale na trzech startujących, to dobry wynik – podsumowuje Wojciech Burdanowski.

Trener zaprasza również na treningi Kickboxing/Muay thai do Sali Sportowej MOSIR pl. Dąbrowskiego 2a. W poniedziałki, środy i piątki w godz. 16-17.30 ćwiczy grupa zaawansowana, natomiast we wtorki w godz. 16-17 grupa dzieci, a w godz. 17-18 grupa początkująca. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 692-848-460.

Przypomnijmy, że Wojciech Burdanowski posiada czarny pas: 5 dan Kick boxing WKA, 3 dan Kick boxing WKU, 2 dan Kick boxing WAKO, 1 dan Taekwondo WTF, 3 Dan UFR. Stoczył około 100 walk amatorskich w kickobixingu, taekwondo, sandzie i w karate. W K1 stoczył 3 walki, z czego nie przegrał żadnej, a 2 wygrał przez TKO. Zdobył Zawodowe Mistrzostwo Europy w K1 Federacji UFR (2012) oraz Federacji WKL (2018). Jest trenerem 2 klasy boksu, a także instruktorem sportu m.in. o specjalizacji: kick boxing, boks czy muay thai.

Fot. arch. pryw. Wojciecha Burdanowskiego
Fot. arch. pryw. Wojciecha Burdanowskiego
Fot. arch. pryw. Wojciecha Burdanowskiego
Fot. arch. pryw. Wojciecha Burdanowskiego
Fot. arch. pryw. Wojciecha Burdanowskiego

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU