REKLAMA

Medale dla płockich kickboxerów

REKLAMA

W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w  Kickboxingu Kick-Light. W zawodach wystartowało 232 zawodników z 54 klubów. Płock  reprezentowało sześciu zawodników z dwóch Klubów: LKS Puncher oraz UKS „Sanda Płock”, przywożąc dwa medale.

Od 24 do 26 marca w Kartuzach, na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów dwa kluby reprezentowały Płock: LKS „Puncher” oraz  UKS ”Sanda”. Pierwszy klub reprezentowało dwóch zawodników, których trenerem jest Piotr Maślanka. Obaj wychowankowie startowali w najliczniej obsadzonych kategoriach wagowych wśród juniorów. Przemysław Sobolewski (junior -63 kg) stoczył jedną przed walkę, mimo że tym razem nie udało mu się jej wygrać, zaprezentował się dość dobrze.

– Dało się dostrzec u niego znaczny postęp w rozwoju w stosunku do roku ubiegłego. W pewnym stopniu kontuzja podudzia, która przytrafiła mu się na klika dni przed MP spowodowała że nie mógł w pełni wykorzystać swoich możliwości i zająć miejsca na podium – przyznaje trener Piotr Maślanka.

Rafał Dobies (junior -69kg), drugi zawodnik LKS „Puncher” Płock jest ubiegłorocznym brązowym medalistą: Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Pucharu Europy w  młodszej wówczas katego

fot. materiały prasowe

rii wiekowej kadetów starszych. Rafał to tegoroczny stypendysta Prezydenta Miasta Płocka. W pierwszym tegorocznym występie w nowej kat. wiekowej spisał się naprawdę dobrze.Najpierw trafił wolny los, następnie w 1/16 po słabszym początku rozkręcił się i po pierwszej rundzie pokonał zawodnika  „Gwardii Zielona Góra” Macieja Zęgotę przed czasem przez poddanie, w drugiej walce w 1/8 z Arturem Stępień twardym zawodnikiem z Legionu Głogów po emocjonującej wyrównanej  walce w ostatnich trzech sekundach determinacją przechylił szalę na swoją korzyść, w  trzeciej półfinałowej walce trafił na bardzo doświadczonego i utytułowanego kolegę Mateusza Dymka z zaprzyjaźnionego klubu UKS ”Sanda” Płock (tegorocznego zdobywcę Pucharu  Świata). Mimo że obaj stoczyli dobrą, czystą i ładną technicznie walkę Rafał musiał uznać wyższość Mateusza. Tym samym na 17 zawodników startujących w tej wadze zdobył  brązowy medal MPJ KL. Warto podkreślić, że były to dopiero trzecie jego zawody w tej  formule walki kick-light.

W barwach UKS „Sanda Płock” wystartowało czterech podopiecznych trenera Piotra Paśnika. Debiutujący w kickboxingu Gerard Paduchowski (senior -63kg), Daniel Rosa (senior -63kg) oraz Radek Kuzia (junior -57kg) po bardzo dobrych walkach wrócili bez medalu, ale  ze zdobytym doświadczeniem, które zaowocuje w następnych zawodach. Natomiast Mateusz Dymek stoczył 5 zwycięskich walk. W pierwszej walce eliminacyjnej przeciwnikiem Mateusza był równie utytułowany Ernest Kisiel (Klub Sportowy DRAGON Starachowice). Mateusz z Ernestem walczyli po raz pierwszy ze sobą, zawsze startowali w różnych  kategoriach. Obydwaj są członkami Kadry Narodowej.

fot. materiały prasowe

– Mateusz okazał się  lepiej przygotowany od rywala i wygrał pojedynek. Tym samym przeszedł do następnej walki eliminacyjnej, w której zmierzył się z kolejnym kadrowiczem, Mateuszem Jakubowskim (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) – przyznaje trener Piotr Paśnik. – Obydwaj walczyli już ze sobą w formule full contact oraz lowkick, a teraz po raz pierwszy spotkali się na macie w formule kick-light. Walkę  zdecydowanie wygrał Mateusz – podsumował trener.

W kolejnych walkach Mateusz pokonał Eliasza Kanie (A&W Team Obrowo) , Rafała Dobies (LKS Puncher Płock) oraz w finale Damiana Gadulskiego CSW Champion Lubawa. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów KICK LIGHT do 69 kg. Trener Piotr Paśnik został również nagrodzony medalem za wyszkolenie Mistrza Polski.
Wyjazd na zawodu obydwu klubów był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2017 r.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU