REKLAMA

MDK ma nową siedzibę

REKLAMA

Jeszcze w tym roku Młodzieżowy Dom Kultury przeniesie się ze swojej, mocno wysłużonej, siedziby przy ulicy Tumskiej do budynku po Gimnazjum nr 2. Tym samym, znacznie poprawią się warunki lokalowe tej instytucji.

– Powierzchnia użytkowa placówki zwiększy się dwukrotnie – informuje zespół ds. medialnych ratusza. – Plany zakładają, że Młodzieżowy Dom Kultury zajmie część parteru, prawie całe pierwsze piętro i ponad połowę piwnic w budynku gimnazjum. Do MDK-u będzie prowadziło oddzielne wejście – tłumaczą w urzędzie miasta.

MDK będzie połączony również z salą gimnastyczną, która ma zostać wyremontowana i przekształcona w salą widowiskową o powierzchni około 250 metrów kwadratowych (dotychczas największa z sal MDK miała ok. 120 metrów kwadratowych). Dzięki temu nie będzie potrzeby wynajmowania sal od innych instytucji podczas większych imprez, organizowanych przez dom kultury. Istotnie zmieni się powierzchnia sal plastycznych – z 27 i 14 metrów kwadratowych do 50 m2.Specyficzną galerią prac dzieci i młodzieży stanie się duży hol budynku. Na przeprowadzce zyskają też rodzice i opiekunowie, którzy na dzieci będą mogli czekać w wygodnej kawiarence, a nie w ciasnym korytarzu, jak dotychczas. Nie bez znaczenia są również miejsca parkingowe – wszyscy wiemy jak parkuje się przy ulicy Tumskiej…

Jak zapewnia urząd miasta, przeprowadzka odbędzie się jeszcze w tym roku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU