REKLAMA
REKLAMA

Mazowsze bez Warszawy? Dyskusja jeszcze trwa

REKLAMA

Jak informuje portal Radom 24, w parlamencie ma powstać zespół ds. wyłączenia Warszawy z województwa mazowieckiego. Okazuje się, że prace nad podziałem województwa mazowieckiego nadal trwają.

Już w czasie kampanii wyborczej, politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali takie rozwiązanie. Przypomnijmy, że padł wówczas pomysł wydzielenia Warszawy z województwa mazowieckiego i utworzenia nowego Mazowsza ze stolicą w Płocku. W tej sprawie pojawiało się wiele głosów sprzeciwu. Głównym przeciwnikiem podziału Mazowsza jest marszałek województwa – Adam Struzik. Jako podstawowy argument przeciwko takiemu rozwiązaniu, podaje zmniejszenie środków w nowej perspektywie unijnej. Środki te przyznawane są na podstawie liczby ludności, im więc mniej osób w danym regionie, tym mniejsze pieniądze z Unii.

PowiązaneTematy

[button link=”http://petronews.pl/adam-struzik-podzial-mazowsza-nie-ma-sensu/” size=”medium” target=”new” color=”red”][/button]

Sprawa administracyjnego podziału Mazowsza ponownie rozgorzała w całym województwie. Dziś o godzinie 11 w Warszawie rozpoczęła się konferencja „Podział województwa mazowieckiego – błąd społeczny i ekonomiczny?” Głos w tej sprawie zabrali m.in. naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.