REKLAMA

Maturzyści będą testowani na obecność koronawirusa? W przyszłym tygodniu decyzja

REKLAMA

Minister edukacji i nauki zapowiedział, że w najbliższy wtorek odbędzie się posiedzenie, w trakcie którego będą podejmowane decyzje m.in. w sprawie egzaminów maturalnych. Rozważane ma być, czy maturzyści przed egzaminami stacjonarnymi powinni być testowani na obecność koronawirusa.

Podczas rozmowy w TVN24 Przemysław Czarnek wyjaśniał, że w najbliższy wtorek, 20 kwietnia, odbędzie się posiedzenie przedstawicieli ministerstwa edukacji i nauki oraz członkami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, a także spotkanie z Radą Konsultacyjną ds. Bezpieczeństwa w Edukacji. Tematem tych rozmów mają być sposoby na zapewnienie bezpieczeństwa podczas egzaminów maturalnych i ósmoklasistów.

Minister edukacji podkreślił też, że próbne matury udowodniły możliwość zachowania reżimu sanitarnego i przeprowadzenia tych egzaminów w sposób bezpieczny.Odpowiadając na pytanie o testowanie maturzystów na obecność koronawirusa Przemysław Czarnek stwierdził, że z pewnością jest to jeden z pomysłów, jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas matur. Ma to być też jednym z tematów przyszłotygodniowych rozmów.

Przypomnijmy, że egzaminy maturalne odbędą się stacjonarnie i jedynie w formie pisemnej, z pełnym zachowaniem reżimu sanitarnego. Rozpoczną się 4 maja, potrwają ponad 20 dni.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. tomek says:

    maturzysci to zwierzeta ze beda testowani

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU