Matury ciąg dalszy. Dziś angielski

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Maturzyści mają już za sobą egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Matura rozpoczęła się w piątek o godzinie 9 i trwała 120 minut. O godzinie 14 rozpoczął się natomiast egzamin na poziomie rozszerzonym.

Absolwenci szkół średnich mierzyli się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pisania, rozumienia czytanych tekstów oraz rozumienia ze słuchu. Maturzyści musieli napisać krótką formę wypowiedzi. W tym roku był to e-mail adresowany do koleżanki, pisany przed wyjazdem na wycieczkę do Anglii. Uczniowie musieli zawrzeć w nim, jaki program przygotowali dla uczniów z innej szkoły, co kupili przed wyjazdem i dlaczego zamierzają spędzić czas w Anglii.

– Poziom podstawowy był całkiem łatwy. Nic nie sprawiło mi trudności. Bardziej boję się rozszerzenia – mówiła maturzystka III LO.

Prawie 90% wszystkich maturzystów jako język obcy wybrało angielski. Ten przedmiot jest również najchętniej wybieranym przedmiotem dodatkowym. Na poziomie rozszerzonym będzie go zdawać ponad 50% wszystkich maturzystów.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji