REKLAMA

Maszyny bojowe zawalczą o Płock

REKLAMA

Już po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się Bitwa ESA o Płock. Organizatorzy zapraszają na to widowisko w najbliższą sobotę, 30 sierpnia.

ESA to Electric Simlpe Aircombat, czyli modele latające, które są dokładnym odwzorowaniem oryginalnych maszyn bojowych z okresu obydwu wojen światowych ubiegłego wieku. Każdy model jest sterowany radiem, a wykonany z pianki EPP i włókien węglowych. Dzięki takiej budowie, modele – narażone na częste kolizje i niekontrolowane twarde lądowania – dłużej mogą walczyć z przeciwnikiem. Samoloty wyposażone są również w szybkie silniki elektryczne i superlekką elektronikę, która pozwala na kontrolowanie modelu, latającego bardzo szybko.

Walka między modelami polega na obcinaniu śmigłem lub skrzydłem papierowej taśmy długości 10 m, którą każdy z walczących ciągnie za ogonem. Trzeba jak najwięcej taśmy odciąć przeciwnikowi, a jak najmniej pozwolić na obcięcie u siebie. Walczy każdy z każdym, co wyzwala sporą dawkę adrenaliny.

– 30 sierpnia w powietrzu zaroi się od modeli samolotów z okresu Pierwszej i Drugiej Wojny Światowej – zachęcają organizatorzy. Do Płocka przybędą z całej Polski najlepsi modelarze – piloci i konstruktorzy, którzy zaprezentują swoje umiejętności w tej niezwykle widowiskowej, miniaturowej walce powietrznej. Na terenie Lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej odbędą się zawody Pucharu Polski Modeli w klasie Electric Simple Aircombat (ESA).Harmonogram zawodów:
9:00 – 10:00 rejestracja zawodników
10:30 – otwarcie I dnia zawodów– odprawa pilotów, grupowa fotka wszystkich uczestników
11:00 – 12:30 – I runda WW II i WW I*
12:00 – 14:00 – II runda WW II i WW I*
14:00 – 15:00 – przerwa (gorący posiłek i pokazy)
15:00 – 16:30 – III runda WW II i WW I*
16:30 – 17:00 – przerwa, podliczenie wyników, czas na przygotowanie modeli do finału
17:00 – 17:30 – finał WW II i finał WW I*
18:00 – ceremonia zakończenia zawodów, wręczenie nagród i dyplomów.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia w czasie poszczególnych punktów harmonogramu, z celu dostosowania go do aktualnego rozwoju sytuacji, a zwłaszcza do panujących warunków atmosferycznych.

Przypomnijmy, że 30 i 31 sierpnia na terenie lotniska zobaczymy również zmagania w RiverFly, czyli I Mistrzostwach Motoparalotniowych o Puchar Prezydenta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU