Masz stare baterie? Przynieś je na Stary Rynek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
W najbliższą sobotę, 15 września, na Starym Rynku odbędzie się zbiórka elektrośmieci i baterii, w ramach akcji “Nie wyrzucaj do kosza wszystkiego jak leci. Zbieraj stare baterie i elektrośmieci!”.

Elektrośmieci i zużyte baterie będzie można przynieść 15 września w godzinach od 10 do 17 do specjalnie zbudowanego mini miasteczka edukacyjnego dla dzieci. Najmłodsi będą mogli tam zagrać w kilka rodzajów puzzli i gier, poświęconych elektrośmieciom oraz wspólnie z animatorkami ulepić z plasteliny elektrorobota, dbającego o środowisko naturalne.

W zamian za oddany sprzęt i baterie dostaniemy sadzonki pięknych, jesiennych wrzosów, a dla dzieci przygotowano kolorowanki i książeczki, które w przyjazny sposób będą edukować o potrzebie odzysku i recyklingu. Akcję koordynuje Fundacja “Zielony Horyzont” w partnerstwie z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Głównym organizatorem i inicjatorem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu, która zajmuje się odzyskiem i ponownym przetwarzaniem części, odpowiadającej udziałowi rynkowemu należących do niej firm – odpadów elektronicznych i elektrycznych, które co roku powstają w Polsce. Główne zadania ERP to przede wszystkim organizowanie i prowadzenie zbiórki oraz przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, inicjowanie edukacji ekologicznej. Fundacja Zielony Horyzont zajmuje się edukacją na temat właściwego postępowania z elektrośmieciami i zużytymi bateriami.  Fundacja prowadzi akcje edukacyjne i zbiórki w całej Polsce.  W zeszłym roku, w ramach koordynowanych przez fundację akcji, wspólnie zebrano przeszło 423 ton elektrośmieci i 15 tony zużytych baterii, w których uczestniczyło prawie 14 000 osób.
Więcej informacji na www.rceeplock.pl.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji