REKLAMA

Masz Kartę Dużej Rodziny? Taniej kupisz paliwo!

REKLAMA

Wielodzietne rodziny mogą od tego roku liczyć na większe zniżki i udogodnienia, związane z Kartą Dużej Rodziny. Teraz program funkcjonuje również w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych, choć w obiegu pozostał również plastikowy nośnik. Do firm oferujących zniżki dołączył też gigant paliwowy – PKN ORLEN, który teraz oferuje większe zniżki.

Od początku 2018 roku Karta Dużej Rodziny została dostosowana do najnowszych rozwiązań technologii cyfrowej – pojawiła się w formie wizualizacji tego dokumentu na urządzeniach mobilnych.

Nowa aplikacja dla KDR

– Wiąże się to z utworzeniem rozwiązania informatycznego, umożliwiającego posiadaczom KDR łatwe i szybkie znalezienie zniżek oraz informacji o nowych Partnerach Karty Dużej Rodziny, ofert Partnerów, a także innych informacji związanych z Kartą – informuje ministerstwo rodziny, pracy i polityki socjalnej.

Dzięki aplikacji, korzystanie z Karty Dużej Rodziny jest możliwe już maksymalnie po 24 godzinach od jej przyznania przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, bez konieczności oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika. Aplikacja pozwoli też szybciej i łatwiej wyszukać interesujące zniżki oraz poinformuje o nowych ofertach.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z obu form alternatywnie. Wnioskując o KDR, jest możliwe wybranie Karty w formie tradycyjnej oraz elektronicznej lub tylko jednej z tych form. Warto jednak pamiętać, że wybranie drugiej formy Karty w późniejszym terminie (w ramach kolejnego wniosku) będzie wiązać się z wniesieniem opłaty w wysokości 9,21 zł – wyjątek stanowi sytuacja, w której członek rodziny wielodzietnej do 31.12.2017 r. złożył wniosek o tradycyjną (tj. plastikową) Kartę Dużej Rodziny, a wniosek o dodatkową formę Karty w postaci elektronicznej złożył do 31.12.2019 r.

Z Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej będą mogli skorzystać również dotychczasowi posiadacze Karty Dużej Rodziny. Wymaga to jednak złożenia przez nich odpowiedniego wniosku.

Aby się zalogować, należy podać numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej. 

Nowelizacja przepisów z lipca ubiegłego roku wprowadziła też kilka ważnych zmian – od początku 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci, natomiast od 1 stycznia 2018 roku, został rozszerzony krąg cudzoziemców posiadających prawo do Karty o te osoby, które mają zezwolenie na pobyt czasowy udzielony w celu połączenia z rodziną (pod warunkiem spełnienia warunków określonych w ustawie o cudzoziemcach).Teraz zniżki również na paliwo

Przypomnijmy – Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia.

Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają zapewnione zniżki przy zakupie jedzenia i kosmetyków, odzieży i obuwia, książek, zabawek. Niższe są też koszty rachunków za usługi telekomunikacyjne czy bankowe. Karta pozwala na tańsze przejazdy pociągami i komunikacją publiczną w wybranych miejscowościach. Teraz jej użytkownicy taniej zapłacą również za paliwo, produkty i akcesoria na stacjach paliw PKN ORLEN.

PKN ORLEN, w ramach współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaoferuje atrakcyjne rabaty na paliwa i inne usługi dla wszystkich użytkowników Karty Dużej Rodziny.

Jak informuje biuro prasowe koncernu, na podstawie podpisanej z ministerstwem umowy, wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny będą mogli skorzystać ze zniżek w obiektach pod marką ORLEN w całej Polsce. Nowe, zwiększone benefity będą obowiązywały od 26 stycznia br. i obejmą rabat na zakup paliw (8 gr w przypadku paliw standardowych i 10 gr dla VERVY) oraz 20-procentową zniżkę na wszystkie produkty z bogatej oferty Stop Cafe oraz usługi myjni.

– Nasze analizy transakcyjne pokazują rosnącą siłę nabywczą polskich rodzin wielodzietnych. Rozwijanie dobrych relacji z tą grupą klientów obu stronom przynosi korzyści ekonomiczne. Dodatkowo, angażując się w program Karty Dużej Rodziny, wcielamy w życie nasze deklaracje o zaangażowaniu w sprawy ważne społecznie – podkreślił Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Do programu dołączyć może każda firma i instytucja niezależnie od wielkości, sektora czy zasięgu działania. Wśród partnerów są zarówno ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Do tej pory wydano prawie 1,9 mln Kart dla 417 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 3,3 tys. firm i instytucji w ponad 14 tys. lokalizacji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU