REKLAMA

Marta Lempart splunęła na policjanta. Wiceminister Ozdoba składa zawiadomienie do prokuratury

REKLAMA

Zawiadomieniem do prokuratury skończyła się sobotnia manifestacja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Warszawie. Jedna z organizatorek, Marta Lempart, wulgarnie odzywała się do policjantów, splunęła również w ich stronę. Wiceminister Jacek Ozdoba, poseł z regionu płockiego, złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Do tej sytuacji doszło 28 listopada podczas manifestacji proaborcyjnej w Warszawie. Zachowanie Marty Lempart uwieczniono na filmiku, który opublikował m.in. wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba – poseł wybrany z regionu płockiego.

Widać na nim, jak organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet stoi przed umundurowanymi policjantami i odzywa się do nich wulgarnie.

– Imię, nazwisko i numer służbowy. Taka z was, k***a, policja, prawa nie stosujecie – krzyczy Marta Lempart i słychać jak pluje w stronę policjantów. – Ostatnia stąd wyjdę, będziecie tu stali jak frajerzy do jutra, jak chcecie. Wypier***ać – dodaje.

Na to zdarzenie zareagował wiceminister Jacek Ozdoba.

– Składam zawiadomienie na panią Lempart – napisał wiceminister, uzasadniając, że pani Lempart mogła dopuścić się bezpośredniego narażenia utraty zdrowia bądź życia funkcjonariuszy, albowiem w dobie epidemii opluła policjantów. Przytoczył też podstawę prawną: art. 226 § 1. KK. „Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

Do sprawy odniosła się również warszawska policja.

– Pokojowa forma protestu, którą wielokrotnie po manifestacjach Strajku Kobiet podkreślają organizatorki zarezerwowana jest często dla mediów i na ich potrzeby. Poza telewizyjnymi kamerami postawa tych osób wygląda zgoła odmiennie – czytamy na Twitterze Policja Warszawa.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 12

 1. wstrząśnięty says:

  Czy doczekamy chwili, gdy tą ciepłą, przemiłą, w 100 % kobietę, panią Martę, w końcu ktoś potraktuje tak jak na to zasłużyła – policyjną pałą na gołą doopę!

 2. Metyl says:

  Pan Ozdoba moze by wytlumaczyl dlaczego stolica nowego planowanego wojewodztwa ma byc Radom jak juz obwiescil p. Suski

  • Wasyl says:

   Nie wiem co Pan Ozdoba na to, ale ja ci wyjaśnię.
   Radom jest miastem większym. Nie o 10% czy 15% ale o ponad 100%. Równie dobrze można by do tej wyliczanki dodać Kutno i rozpatrywać, czy Kutno czy Płock. Kutno też jest o połowę mniejsze od Płocka więc gdyby nie Radom mogło by z nim powalczyć. No i w Kutnie by się dziwili, czemu Płock, przecież jest tylko 2x większy.
   Inna sprawa, że w odróżnieniu od wielu miast w Płocku nic się nie poprawia. Ilość mieszkańców spada, inwestycje kończą się na chodnikach, przystankach, uliczkach czy siłowniach pod chmurką dla nikogo. Takie malowanie trawy byle wydać trochę kasy. Zapytaj prezydenta czemu temat obwodnicy załatwił nawet tak, że w Radomiu mają szerszą ścieżkę rowerową niż u nas „highway”. Tak to wyglada. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?

   • Wasilij says:

    Wasyl ty to masz łeb. Przecież radom to stolica i serce europy!

  • Pan Ozdoba ma wywalone na Płock, nawet pewnie nie do końca wie, gdzie to leży says:

   a jak wybraliście pisoskie zapchajdziury w type Szumowskiego czy rzeczonego Ozdoby to teraz miejcie pretensje do siebie.
   Klaun Suski jaki jest taki jest, ale jak widać wie gdzie jego grójecki elektorat i potrafił im wylobbować lotnisko i stolicę województwa.
   Wy w tym Płocku jesteście chyba oczadzeniu benzoapirenem i smogiem i przeto za leniwi nawet żeby przynajmniej spróbować lobbować za swoim…

 3. Klej says:

  Nius roku…… Poseł coś wreszcie zrobił……. Cud!!!!!

 4. Anonim says:

  A to w ogóle jest jakiś płocki news ?

 5. B. Leszczyński says:

  Za Sorosowe robi ta/ten/75 innych płci* Lempart. To jest dopiero k*restwo.

  * – niepotrzebne skreślić

  • Nie pisz po pijanemu - tego bełkotu nie da się zrozumieć says:

   No chyba że to u ciebie normalny stan umysłu…

 6. Lukashhhh says:

  Takie akcje Panie Ozdoba przypomnimy Panu przy kolejnych wyborach.

 7. Huehue says:

  Panie Ozdoba, naplula chyba na swoją maseczke. Na filmie nie widać aby miała jakąkolwiek możliwość oplucia policjanta bo miala kaganiec na twarzy.

  • Ader says:

   Czyli gwałt w kondonie to nie gwałt? A jak strzelisz do policjanta ale bedzie miał kamizelkę kuloodporną to znaczy że nic się nie wydarzyło? Plucie to znieważenie, nie ważne czy trafisz czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU