Marta Chojnoska: Walka w rodzinnym mieście to wyzwanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 28 listopada, Orlen Arena gościć będzie zawodników, walczących w ramach Gali Kings of Kings World GP. To druga w tym roku gala KOK w Polsce – pierwsza zaś organizowana w Płocku. W ringu zmierzą się najlepsi zawodnicy i zawodniczki sportów walki. Wśród nich nie zabraknie płocczan.

Gala KOK World GP odbędzie się w ostatni piątek listopada. To wówczas odbędzie się światowe wydarzenie Kickboxingu i Muay Thai, czyli druga w tym roku w Polsce gala King Of Kings World GP 2014 In Plock. Organizacją zajęła się International Bushido Federation we współpracy z polską grupą International Fighting Group (IFG).

Jedną z głównych walk tej wyjątkowej, sportowej imprezy będzie konfrontacja, Marty Chojnoskiej. 28-letnia płocczanka zmierzy się z niemiecką zawodniczką pochodzenia tureckiego, Ummi Erdogan. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to prawdziwa polsko-turecko-niemiecka konfrontacja i porównanie. Dla obu doświadczonych zawodniczek ten pojedynek jest niezwykle ważny, będący świetnym sprawdzianem umiejętności. Jak płocczanka przygotowuje się do konfrontacji?

Jak się czujesz przed pojedynkiem, który 28 listopada 2014 stoczysz w swoim rodzinnym mieście? Co dla Ciebie znaczy możliwość walki przed swoją rodziną, przyjaciółmi?

Marta Chojnoska: Walka w moim rodzinnym mieście na pewno nie jest łatwym wyzwaniem. Będę się stresować, bo chcę wypaść jak najlepiej.

Możesz wyjaśnić nam, skąd bierze się siła sportów walki w Płocku? Na czym polega fenomen tego miasta jeśli chodzi o Kickboxing?

MC: Kocham Płock i jest on niesamowity. Siła bierze się z cudownych ludzi, którzy tam mieszkają. Organizacja KOK ponownie zwróciła swoją uwagę na Polskę i zamierza przeprowadzać więcej gal w naszym kraju.

Widzisz to jako szansę dla polskiego Kickboxingu na rozwinięcie się i trafienie do mainstreamu?

MC: Chciałabym, żeby było więcej gal w Polsce, byłaby to szansa dla naszych kickboxerów, bo mamy ich naprawdę na światowym poziomie.

Jak przebiegają Twoje przygotowania do pojedynku? Wszystko idzie zgodnie z planem?

MC: Dziękuje, wszystko idzie zgodnie z planem.

Twoją przeciwniczką będzie Ummi Erdogan. Co możesz o niej powiedzieć, jakie są Twoje spostrzeżenia na jej temat?

MC: Ummi Erdogan jest mańkutem i niewygodną zawodniczką. Cały czas idzie do przodu.

Choć Płock to Twoje miasto, aktualnie trenujesz w Fight Club Łódź. Jak oceniasz swój nowy gym i co zyskałaś dzięki treningom w tym miejscu?

MC: Tak, trenuję w Łodzi. Mam wspaniałego trenera od boksu Bogdana Szubę i dzięki niemu poprawił mi się boks. Dużo razem pracujemy.

Jesteś doświadczoną zawodniczką z wieloma tytułami na swoim koncie. Co jeszcze chciałabyś osiągnąć w swojej karierze?

MC: Chciałabym jeszcze wiele osiągnąć, powielić moje sukcesy i mieć więcej walk zawodowych.

Gala Kings of Kings odbędzie się w piątek, 28 listopada w hali Orlen Arena. Zobaczymy podczas niej czołówkę zawodników sztuki walki. Oprócz ujawnionych już zawodników, jak Mateusz Kopiec, Piotr Woźnicki, Robert Rajewski czy Marta Chojnoska, Polskę reprezentować będzie w wadze ciężkiej wielokrotny medalista MP i uczestnik wielu międzynarodowych walk – Marcin Szreder z Palestry Warszawa. Zmierzy się on z Niemcem Eike Schwartzem z Hanse Gym Hamburg.

Warto już teraz zaopatrzyć się w bilet i oglądać to wydarzenie na żywo. Bilety można kupić już teraz poprzez sieć www.eBilet.pl i www.eventim.pl.

PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia. Śledźcie uważnie nasze informacje – dla czytelników będziemy mieć niespodziankę, związaną z Galą King of Kings.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji