REKLAMA

Marin Sego: Podjąłem decyzję mającą wpływ na rozwój mojej kariery

REKLAMA

Chorwacki bramkarz Marin Sego, napisał list otwarty do kibiców Nafciarzy, w którym podaje powody zmian barw klubowych z Orlen Wisły do Vive Targów Kielce.

PowiązaneTematy

Bramkarz Wisły od nowego sezonu zostaje piłkarzem największego rywala Orlen Wisły, Vive Targów Kielce. Sego napisał list do kibiców Nafciarzy, w którym podaje powody tej niełatwej dla niego decyzji. Jak tłumaczy chorwacki bramkarz, decyzja ta była podyktowana m.in. chęcią rozwoju jako piłkarza.

Poniżej publikujemy treść otwartego listu do kibiców:

„Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że było mi tu wspaniale – zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Chciałbym podziękować władzom klubu i kibicom, z którymi zawsze miałem dobry kontakt. Do końca sezonu mamy jeszcze dużo ważnych meczów i chciałabym, aby było jasne, że jestem przede wszystkim wielkim profesjonalistą i dam z siebie wszystko w tych pojedynkach. Ten klub jest jednym z najbardziej stabilnych w Europie, ale ja chcę już teraz walczyć o najważniejsze trofea na arenie międzynarodowej.Miałem kilka propozycji, nad którymi się zastanawiałem. Zdecydowałem się na Kielce z kilku powodów. Ciężko przyzwyczaić się do życia w obcym kraju z dwójką małych dzieci, które nie znają języka. Ale teraz, kiedy one już pięknie mówią po polsku, mam nadzieję, że to nie będzie dla nich szokiem. W Kielcach gra dużo moich przyjaciół, z którymi wiele lat występowałem w klubach i w reprezentacji. Poza tym Vive jest aktualnie jednym z czterech najlepszych klubów w Europie.

Powoli odczuwam niezadowolenie naszych kibiców, ale proszę postawić się na moim miejscu. Jako profesjonalny sportowiec muszę podejmować decyzje, które będą miały wpływ na rozwój mojej kariery i które ułatwią życie mojej rodzinie. Mam nadzieję, że moja decyzja zostanie zrozumiana i uszanowana”.

Przypomnijmy: Marin Šego w Orlen Wiśle Płock jest od 2012 roku. 29-latek swoją sportową karierę rozpoczynał w HRK Izvidać Ljubuskie, grał również m.in. w HC Croatii Osiguranje Zagrzeb. Uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników na swojej pozycji w Europie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU