Maraton pisania listów zakończony

REKLAMA

W weekend po raz trzeci w Płocku odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Młodzieżowy Dom Kultury wypełnił się osobami, które chcą pomóc niesłusznie skazanym na całym świecie. 

W siedzibie MDK przez sobotę i niedzielę napisano ponad 170 listów, ale nie jest to suma ostateczna. Część osób z różnych przyczyn pisała listy w domu. Zaraz po otrzymaniu wszystkich listów, MDK roześle ją jak najszybciej do adresatów.

PowiązaneTematy

Udział w maratonie wzięła m.in. posłanka, pani Elżbieta Gapińska; radna Płocka, pani Joanna Olejnik i rzecznik Komunikacji Miejskiej w Płocku, pani Anna Kicińska. Swój list napisała także pani Grażyna Rybicka, nauczycielka języka polskiego z III LO.

Bardzo cieszy, że do maratonu przystąpiło wielu młodych ludzi, głównie uczniów płockich liceów. Nie zawiedli też uczestnicy poprzednich maratonów, którzy co roku włączają się do wspólnego pisania.

Najwięcej emocji wg organizatorów budziła historia więźniów politycznych obozów pracy YODOK w Korei Północnej oraz przypadek młodego chłopaka, który został uwięziony za wpis, umieszczony na facebooku. Wszystkie historie były jednak ważne i każdy list miał znaczenie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej płocczan włączy się do tej akcji.