REKLAMA
REKLAMA

Manolo Cadenas: Jestem tu po to, by rosnąć razem z Wisłą

REKLAMA

– Skupiamy się na tym, by budować strukturę całej drużyny, zarówno w strefie sportowej, jak i marketingowej. Chcemy opracować taką strategię, która pozwoli osiągać najwyższe cele – powiedział podczas środowej konferencji prasowej prezes Orlen Wisły, Robert Raczkowski. W spotkaniu uczestniczył także nowy trener Nafciarzy, Manolo Cadenas.

Według nowego szefa zarządu SPR Wisły Płock, najważniejsze jest zbudowanie silnego zespołu, który mają tworzyć przede wszystkim zawodnicy obecni już w ekipie Nafciarzy. Raczkowski rozwiał tym samym plotki, wieszczące odejście z zespołu Marcina Wicharego i Muhmeda Toromanović’a – obaj nadal pozostają zawodnikami Orlen Wisły Płock. – Zależy mi na tym, aby Wichary pozostał w Płocku – wyjawił Raczkowski. – W tej chwili czekamy już tylko na podpisanie nowej umowy. Marcin pozostaje w Wiśle na co najmniej jeden sezon. Podobnie sprawa wygląda z kontraktem Muhmeda – dodał.

PowiązaneTematy

Klub przewiduje co prawda wzmocnienia, lecz jest jeszcze zbyt wcześnie na to, by mówić o szczegółach. Ujawniono jednak, że trwają negocjacje z kilkoma zawodnikami. – Nie należy spieszyć się przy kompletowaniu zespołu – powiedział Manolo Cadenas, który osobiście odpowiada za transfery w Wiśle. – Lepszym rozwiązaniem jest dokładne monitorowanie zawodników, niż korzystanie z gotowych propozycji managerów. Wisła to bardzo atrakcyjna drużyna, do której chcą przychodzić zawodnicy – zapewniał trener.

Prezes Raczkowski odniósł się także do pogłosek, mówiących o możliwości zatrudnienia Artura Siódmiaka w roli dyrektora sportowego. Według nowego szefa SPR Wisły Płock, Siódmiak nigdy nie miał znaleźć się w zarządzie spółki. – Podjęliśmy decyzję, że nowym dyrektorem sportowym zostanie Manolo Cadenas. To według nas najlepsze rozwiązanie – tłumaczył prezes Robert Raczkowski. – Rozmowy z Arturem cały czas trwają, lecz widzimy go w roli osoby kształtującej wizerunek klubu.

Planowane są także nowe działania marketingowe. Klub chce współpracować z nożną Wisłą Płock i szukać nowych sposobów na promowanie piłki ręcznej. – Chcemy docierać do kibiców jak najszerzej. Być może dobrym rozwiązaniem będzie gazeta – stwierdził Raczkowski. – Chcemy przy pomocy nowych komunikatorów pozyskać sponsorów – dodał. Szef zarządu zapewnił też, że wszyscy obecni sponsorzy Orlen Wisły podtrzymują chęć współpracy. Jednym z nich jest Kompania Piwowarska. – Dostaliśmy wstępną ofertę i czekamy na konkrety – powiedział Raczkowski. – Ważne, by kontrakt był sformowany w sposób, oferujący jak najwięcej atrakcji dla kibiców.

Podczas konferencji poruszano temat pracy z młodzieżą. Trener Cadenas zapewniał, że uwielbia pracować z młodymi piłkarzami i z całą pewnością będzie przyglądał się juniorom z Płocka. Nowy szkoleniowiec przyznał, iż jest pod wrażeniem umiejętności młodych piłkarzy i kilku z nich niebawem dołączy do pierwszej drużyny Orlen Wisły. – Chcemy zbudować akademię dla trenerów. Manolo zadeklarował, że będzie szkolił płockich szkoleniowców młodzieżowych – zdradził Raczkowski.

Manolo Cadenas podkreślał, że dla niego praca z Orlen Wisłą Płock jest niezwykle ważna. – Jestem tu po to, by rosnąć razem z Wisłą. Postaram się dołożyć do obecnego stylu gry trochę filozofii hiszpańskiej – obiecywał Cadenas.