Zamknij

Mamy w Płocku mistrza Muaythai . Antek był najlepszy! [ZDJĘCIA]

11:17, 02.07.2021 Agnieszka Stachurska
Skomentuj

W ostatni weekend czerwca w Krakowie odbywały się XVIII Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2021. Podopieczny FIGHT MZOS Płock, Antek Więczkowski, zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej 54-57 kg.
Od 25 do 27 czerwca br. w hali widowiskowo-sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie odbywały się XVIII Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA 2021. Organizatorem zawodów było Polskie Zrzeszenie Muaythai, Gospodarzem - Miasto Kraków, Partnerem Głównym - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a patronami - Ambasada Królestwa Tajlandii i Polski Związek Muaythai. Jednocześnie było to oficjalne rozpoczęcie kwalifikacji dla zawodników i zawodniczek do szerokiej kadry na grudniowe mistrzostw świata Muaythai IFMA 2021 oraz długofalowo - na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Uroczystą Galę Otwarcia Mistrzostw Polski Muaythai IFMA 2021 zaszczycili swoją obecnością m.in.: Ambasador Królestwa Tajlandii Chettaphan Maksamphan, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz Prezes Polskiego Związku Muay Thai Rafał Szlachta. Płock reprezentował podopieczny FIGHT MZOS Płock, Antek Więczkowski.
- Po tegorocznym udanym starcie na Mistrzostwach Dolnego Śląska Muay thai, gdzie Antek zajął drugie miejsce, naszym głównym celem, poza zdobyciem Mistrzostwa Polski, był rewanż na zawodniku, z którym Antek stoczył walkę - mówi Wojciech Burdanowski, trener płockiego zawodnika.
Pierwszą, zwycięską walkę w Krakowie Antek stoczył z zawodnikiem z Łodzi. Wygrał w drugiej rundzie, przed czasem, przez KO.
- Tak jak wcześniej zaplanowaliśmy, w finale spotkał się z Igorem Miklasem, zawodnikiem, z którym walczył w Świdnicy. Po trzech rundach, z wynikiem 3:0, walkę wygrał Antek. Tym razem sędziowie nie mieli złudzeń, kto był najlepszy. Antek został Mistrzem Polski, a jednocześnie został wyróżniony Nagrodą Najlepszego Zawodnika w tej kategorii wiekowej - wyjaśnia dumny trener Antka.
W kategorii CB14-15 (54-57 kg):