Mamy podniebnego Mistrza Polski!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wojtek Bógdał pnie się w górę. I to nie tylko na motoparalotni, ale i w karierze sportowej. Dopiero co zdobył trzy srebra na zawodach w Hiszpanii, a już zgarnął najwyższe podium w Mistrzostwach Polski!

Niedawno pisaliśmy o Slalomowych Motoparalotniowych Mistrzostwach Europy w Hiszpanii, gdzie Wojtek Bógdał, absolwent płockiej Jagiellonki i pilot Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku wywalczył Drużynowe Mistrzostwo Europy, zdobywając trzy srebrne medale. Teraz znów udowodnił, że zdobywane nagrody nie są przypadkowe.

Fot. profil facebookowy Wojtka Bógdała

Fot. profil facebookowy Wojtka Bógdała

Od 11 do 16 lipca w Serocku rozgrywały się XVIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski. Wyniki tych mistrzostw zaliczane są do rankingu Motoparalotniowego Pucharu Polski oraz Polskiej Ligi Motoparalotniowej (dla ligi ze współczynnikiem 150%). Organizatorami zawodów są Paramotor Team Poland, Aeroklub Polski, Powiat Legionowski oraz Miasto i Gmina Serock.

Podczas zawodów Wojtek Bógdał pokazał, że jest najlepszym pilotem w kraju także w konkurencjach klasycznych. Posiada więc nie tylko umiejętności slalomowe, ale jest również najlepszym nawigatorem i potrafi latać ekonomicznie. W minioną sobotę, po całym tygodniu zmagań, Wojtek już po raz trzeci zdobył tytuł Mistrza Polski.

Wojtkowi gratulujemy i jak zawsze trzymamy kciuki za kolejne zawody – tym razem będą to sierpniowe Mistrzostwa Świata, które będą rozgrywane w Anglii.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji