Mamy płockich mistrzów Europy kickboxingu!

REKLAMA

Koniec wakacji był czasem zawodów w hiszpańskim San Sebastian dla kickbokserów z całej Europy. To właśnie tam odbywały się Mistrzostwa Europy WAKO w Kickboxingu. Reprezentanci Płocka zdobyli na nich złoto!

Zawody w San Sebastian rozgrywały się w dniach 22-31 sierpnia. Wzięło w nich udział łącznie 1470 zawodników z 38 europejskich krajów. W składzie reprezentacji Polski (łącznie nasi rodacy zdobyli 75 medali) znaleźli się także podopieczni Piotra Paśnika z Uczniowskiego klubu Sportowego Sanda Płock, którzy wywalczyli sobie ten udział dzięki odniesionym dotychczas sukcesom na zawodach krajowych. Zarówno Dagmara Tchorek, jak i Mateusz Dymek, spisali się doskonale, wygrywając swoje pojedynki.

PowiązaneTematy

– Dagmara wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w formule lowkick w finale, pokonując jednogłośnie na punkty Rosjankę Kristinę Khrenovą – relacjonuje trener zawodników, Piotr Paśnik. – Mateusz w drodze po tytuł Mistrza Europy w formule full contact pokonał Czecha Ladislav Grundza przez KO w drugiej rundzie, natomiast w finale Rosjanina Islam Barkinkhoev – opowiada dumny trener.

Warto przy tym wspomnieć, że Dagmara Tchorek została wybrana najlepszą zawodniczką formuł ringowych.